Державна податкова служба України, на звернення Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є орендарем земельної ділянки комунальної власності на підставі договору оренди землі, укладеного з органом місцевого самоврядування (далі - Договір, Ділянка).
Одним із видів діяльності Товариства є «Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».
Товариством до звернення не додано підтверджуючі документи.
Товариство запитує, чи вважається використанням земельної ділянки у господарській діяльності, якщо розташований на ній об’єкт нерухомості (виставочна зала) належить іншому суб’єкту господарювання, а Товариство орендує його та надає у суборенду; чи має право Товариство відповідно до п. 524 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу не нараховувати та не сплачувати Плату за Ділянку за період з 01 по 31 березня 2020 року.
Питання надання правової оцінки підстав для використання земельної ділянки у господарській діяльності Товариства не відноситься до компетенції ДПС.
Разом з цим зазначаємо таке.
Для цілей оподаткування використання у господарській діяльності передбачає залучення земельних ділянок до реалізації видів діяльності, заявлених Товариством при реєстрації, зокрема, використання орендованої виставочної зали для оптової або роздрібної торгівлі меблями (коди 46,47,47.59 КВЕД).
Приймаючи до уваги те, що надання у оренду нерухомого майна є одним з видів господарської діяльності Товариства, то для цілей оподаткування у разі надання в оренду належної йому нежиглової нерухомості використання у господарській діяльності земельної ділянки передбачає наявність у Товариства цивільно-правової угоди, дія якої поширюється не тільки на нежитлову нерухомість, а й на земельну ділянку, на якій ця нерухомість розташована.
Здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою, належить до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (част. «б» п. 10 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Товариство, у разі декларування своїх податкових зобов’язань з Плати у строки, визначені п. 286.2 ст. 286 Кодексу, може самостійно уточнити такі зобов’язання за березень 2020 року, керуючись п. 524 підрозд. 10 Перехідних положень Кодексу, а також ст. 50 Кодексу щодо строків давності, визначених ст. 102 Кодексу, включаючи зупинення перебігу таких строків на період з 18 березня по ЗІ травня 2020 рок, встановлене п. 522 підрозд. 10 Перехідних положень Кодексу.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |