Державна фіскальна служба України розглянула заяви про надання роз’яснення щодо взяття на облік та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.
Незалежна професійна діяльність відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 Кодексу - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою -підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Згідно з пунктом 65.3 статті 65 Кодексу, для взяття на облік фізичної особи, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, така особа повинна подати заяву та документи особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем постійного проживання.
Перелік документів, визначений розділом VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300, із змінами.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) особи, які провадять незалежну професійну діяльність є платниками єдиного внеску.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята статті 9 Закону № 2464).
Процедури взяття на облік платників єдиного внеску визначені розділом III Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за № 1553/26330 (із змінами).
Згідно з Законом України від 05.07.2012№ 5076-VІ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076), адвокатська діяльність може здійснюватися:
фізичною особою індивідуально;
у формі адвокатського бюро (адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, і діє на підставі статуту);
у формі адвокатського об’єднання (адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту).
Інформація про найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України, ведення якого забезпечуються Радою адвокатів України.
Адвокатські бюро та адвокатські об’єднання можуть залучати до виконання укладених договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах (статті 14 та 15 Закону № 5076).
Враховуючи викладене, обов’язок стати на облік в контролюючих органах, як самозайнята особа, виникає у адвоката, в разі здійснення ним адвокатської діяльності індивідуально за умови, якщо така діяльність не є припиненою або зупиненою.
Крім того повідомляємо, що за даними Єдиного реєстру адвокатів України громадянка Прокопчук М.С. 14.06.2017 отримала Свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю, організаційна форма адвокатської діяльності - індивідуальна адвокатська діяльність. Право на зайняття адвокатською діяльністю зупинено згідно пункту 1 частини першої статті 31 Закону № 5076 з 14.06.2017 на підставі заяви адвоката.
При цьому згідно з частиною п’ятою зазначеної статті протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати. Такий адвокат також не може брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування, крім випадків, коли таке право зупинено у зв’язку з призначенням особи на посаду до органу державної влади з’їздом адвокатів України.
За даними Реєстру самозайнятих осіб та Реєстру страхувальників Прокопчук М.С. заяви для взяття на облік в контролюючих органах не подавала і на обліку як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність - платник податків та платник єдиного внеску не перебуває.
Отже, Прокопчук М.С. зобов’язана стати на облік в контролюючих органах як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, протягом 10 днів після поновлення права на зайняття адвокатською діяльністю.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |