Державна податкова служба України розглянула звернення щодо застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі- Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу Кодексу, повідомляє.
Як викладено у зверненні,платник податку планує виготовляти лікарський засіб низького рівня ризику,а саме:
антисептичний очищувач шкіри(для рук) з використанням в складі 80% спирту етилового.
Відносини,що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами податкового кодексу України(далі-кодекс)(пункт 1.1 статті 1 розділу І кодексу).
Щодо податку на додану вартість
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділами І,V та підрозділом 2 розділу ХХ Кодексу.
законом україни від 30 березня 2020 № 540-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" викладено в новій редакції пункт 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу.
Згідно з новою редакцією пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання),необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню,локалізацію та ліквідацію спалахів,епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України
з постачання на митній території України товарів(в тому числі лікарських засобів,медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів,епідемій та пандемій коронавірусної хвороби(COVID-19),перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню,локалізацію та ліквідацію спалахів,епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричененої коронавірусом SARS-CoV-2,які звільняютьссся від сплати ввізного мита та операції з ввезення яих на митній території україни звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затверджено постановою кабінету Міністрівукраїни від 20 березня 2020 року № 224 (далі-перелік № 224),яка прийнята на виконання пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, та доповнено постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 року.
Вартість товарів, що включені до Переліку № 224, повинна визначатися без ПДВ з настання дати запровадження пільги, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, відповідно до змін ,внесених Законом № 540,тобто з 17 березня 2020 року.
Ця вимога законодавства застосовується незалежно від того,чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, полаження щодо необхідності нарахування ПДВ, чи ні,а також незалежно від дати укладання таких договорів.
Таким чином,якщо товар який планує виготовляти підприємство, включений до Переліку № 224, то операції підприємства з постачання на митній території України такого товару звільняються від оподаткування ПДВ, починаючи з 17 березня 2020 року(для товарних позицій, включених до Переліку №224 Постановою №271,-з 15 квітня 2020 року) і до останнього числа місяця, в якому завершується дія вказаного вище карантину.
Щодо акцизного податку
Відповідно до п.п.14.1.145 п.14.1 ст.14 Кодексу підакцизні товари (продукція)- товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Виключний перелік підакцизних товарів наведено у п.215.1 ст.215 Кодексу,у якому лікарські засоби не зазначені.
Зогляду на вищевикладене, лікарські засоби не відносяться до підакцизних товарів, а отже не підлягають оподаткуванню акцизним податком.
При цьому зазначаємо, що відповідно до п.215.1 ст.215 Кодексу спитрт етиловий є підакцизним товаром та оподатковуєтьссся акцизним податком за відповідним кодом товару згідно УКТ ЗЕД за ставками визначеними п.п. 215.3.1 п.215.3 ст.215 Кодексу.
За ставкою 0 гривень за 1 літр 100- відсоткового спирту податок справляється із , зокрема, спиртуетилового, який використовується для виробництва лікарських засобів( у тому числі компоненнтів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів, у вигляді бальзамів та еліксирів(п.п.229.1.1 п.229.1 ст.229 кодексу).
До отримання з акцизного складу спирту етилового,що використовується для виробництва лікарських засобів за ставкою податку 0 гривень за 1 літр 100- відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу(п.п.229.1.2 п.229.1 ст.229 кодексу).
Відповідно до п.п.229.1.5 п.229.1 ст.229 Кодексу податковий вексель може бути виданий, зокрема, виробником лікарських засобів.
перелік лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, затверджується Кабінетом Міністрів україни .
Відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в межах квот, установлених кабінетом міністрів України(п.п.229.1.13 п.229.1 ст.229 кодексу).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |