X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.07.2017 р. № 1085/ІПК/08-01-12-01-10

Щодо запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VІ (далі - Кодекс) і Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246 (із змінами та доповненнями).

Пунктом 74.2 статті 74 Кодексу з квітня 2017 року запроваджена система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинки реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (далі - СМКОР).

Відповідно до пункту 57 розділу XX Перехідних положень Кодексу період з 01.04.2017 р. по 01.07.2017 р. є перехідним періодом, протягом якого процедура, визначена пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, здійснюється без фактичного припинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

СМКОР побудована з використанням критеріїв, визначених наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 13.06.2017 № 567, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 р. за N 753/30621 (далі - наказ), який набрав чинності 20.06.2017.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Положення наказу Міністерства фінансів України передбачають, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН здійснюється Державною фіскальною службою України шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування Критеріям (далі - Моніторинг).

Пунктом 3 наказу передбачено, що платник податку, у разі отримання квитанції про зупинку реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, а у перехідний період (з 01.04.2017 р. по 01.07.2017 р.) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію за встановленою формою щодо:

видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;

кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Серед інших Критеріїв, згідно наказу моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за критерієм стосовно обсягу постачання, а саме:

обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

Враховуючи вищевикладене повідомляємо, що платник податку має право включити до податкового кредиту суми податку відповідно до вимог статті 198 Кодексу. Автоматичне зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН буде запроваджене по завершенню тестового режиму роботи СМКОР.

Що стосується Критеріїв оцінки, то наказом передбачено здійснення аналізу ефективності застосування Критеріїв оцінки та надання Державною фіскальною службою України пропозицій Міністерству фінансів України стосовно їх удосконалення.