X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.05.2020 р. № 2039/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Підприємства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Підприємство без надання підтверджуючих документів повідомило, що має у власності об’єкт нерухомого майна (торгівельний павільйон), розташований на території Автономної Республіки Крим (далі - ВЕЗ «Крим»).

Підприємство запитує про наявність підстав для подання податкової звітності з Податку у 2020 році та внесення змін до поданої податкової декларації з Податку за 2020 рік.

Можливість справляння на території ВЕЗ «Крим» Податку як місцевого податку, визначеного статтею 10 Кодексу, передбачена п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Податок, який з 1 січня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» віднесено до місцевих податків (у складі податку іа майно), справляється після встановлення такого податку органами місцево ю самоврядування з дотриманням вимог Кодексу (ст. 10 Кодексу).

Зокрема, ставки місцевих податків та зборів у межах ставок, визначених Кодексом, встановлюються сільськими, селищними, міськими радами в межах своїх повноважень (п. 12.4 ст. 12 Кодексу).

Разом з тим установлення місцевих податків та зборів, не передбачених Кодексом, забороняється (п. 10.4 ст. 10 Кодексу).

Податкові зобов’язання з Податку, відповідно до Кодексу, є результатом множення таких основних елементів Податку, як: об’єкт, база та ставка оподаткування Податком.

Відповідно до ст. 50 Кодексу, якою визначено порядок внесення змін до податкової звітності у разі самостійного виявлення помилок (за наявністю законних підстав), що містяться у раніше поданій податковій декларації, Підприємство має право подати уточнюючу податкову декларацію з Податку, в якій зменшити податкове зобов’язання з Податку на суму податковою зобов’язання з Податку за об’єкти нерухомості, розташовані у ВЕЗ «Крим» за 2020 рік.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст. 43 Кодексу, а порядок повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язав ь затверджений наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за № 1679/28124.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключи э платником податків, якому надано таку консультацію.