Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), та плати за землю в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що на підставі відповідних договорів оренди орендує об’єкти нерухомості та земельну ділянку.
Товариство запитує про наявність підстав не нараховувати та не сплачувати Податок та плату за землю за березень 2020 року за умови, що ве но провадило господарську діяльність у період карантину, встановлене то постановою КМУ від 11.03.2020 № 221.
Відповідно до змін, внесених Законами України від 17 березня 2020 рску № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» та від ЗО березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» (далі- Закон№ 533 та Закон №540 відповідно) до Кодексу:
плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділян ки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебуваюті у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних а6о юридичних осіб та використовуються ними в господарській діяльності за період з 1 березня по 31 березня 2020 року не нараховується та не сплачується;
об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, у період з 1 березня по 31 березня 2020 року виключені з об’єктів оподаткування Податком.
Враховуючи те, що Закони № 533 та № 540, в першу чергу, спрямовані на підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19), а також можливе зупинення роботи деяких суб’єктів господарювання на зазначений період, ті платники Податку та плати за землю, які задекларували податкові зобов’язання з Податку та плати за землю за березень 2020 року у складі відповідних податкових декларацій за 2020 рік, мають право скористатися правом щодо зменшення нарахованих податкових зобов’язань:
з Податку на суму податкових зобов’язань, пропорційну одному місяцю І кварталу 2020 року (березень 2020 року є третім місяцем І кварталу);
по платі за землю за березень 2020 року в порядку, визначеному Кодексом, незалежно від цільового призначення земельних ділянок.
Щодо подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю
З метою зменшення податкових зобов'язань з плати за землю за період з 1 березня по 31 березня 2020 року платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 Кодексу подали податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020 року.
Ті платники плати за землю, які на підставі Закону № 533 подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій зменшили податкові зобов'язання за березень та квітень 2020 року, враховую ти вимоги Закону №540 зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій), в якій має збільшити податкові зобов'язання з плати за землю за квітень 2020 року, тобто відновити податкові зобов’язання, які були задекларовані в податковій декларації з плати за землю за квітень 2020 року.
Законом № 540 передбачено, що штрафні санкції, визначені статтею 50 Кодексу та штрафні санкції згідно вимог пункту 120.2 статті 120 Кодексу, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року, не нараховуються.
Щодо Податку
Відповідно до Закону № 533 і Закону № 540 виключенню з об’єктів оподаткування Податком у період з 1 березня по 31 березня 2020 роту підлягають об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Оскільки Товариство не є власником об’єктів нерухомості, то зазначена норма не поширюється на об’єкти нерухомості, що належать Товариству на праві оренди.
Разом з тим, інформуємо, що відносини, які виникають між суб’єктами господарювання на підставі відповідних договорів оренди не регулюються нормами Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |