Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо звільнення фізичної особи від сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і в межах компетенції повідомляє.
Громадянин, який має укладений договір оренди земельної ділянки державної власності та вносить орендну плату за повідомлееням-рішенням складеним контролюючим органом у порядку та за формою ст. 58 Кодексу, запитує про наявність у нього права скористатися правом на звільнення від внесення орендної плати на підставі п. 52-4 підрозділу 10 розділу XX Кодексу за земельні ділянки, що використовуються в господарській діяльності.
Оскільки, п. 52-4 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (в редакції Закону України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі - Закон № 540) надав право скористатися правом на звільнення від внесення орендної плати виключно суб’єктам податкових відносин, які як «платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 Кодексу подали податкову декларацію», то на Вас, як фізичну особу - платника плати за землю в формі орендної плати, яка відповідно до п. 286.2 ст. 286 Кодексу не подавала податкову декларацію з плати за землю, не поширюється передбачене п. 52-4 підрозділу 10 розділу XX Кодексу право на звільнення від сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності.
Крім того, відповідно до п. 52-5 підрозділу 10 розділу XX Кодексу об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 Кодексу у період з 01 березня по 31 березня 2020 року.
Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом (п. 266.7 ст. 266 Кодексу).
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (п.п. 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 Кодексу).
Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року,що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком)(п.п.266.7.2 п.266.7 ст.266 Кодексу).
Зважаючи на те, що зміни до Кодексу в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (внесені Законом № 540), набрали чинності у 2020 році, то зазначені зміни будуть враховані при обчисленні податку за базовий податковий (звітний) 2020 рік у 2021 році.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може викорстовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |