Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування доходу у вигляді додаткового блага і в межах компетенції повідомляє.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) передбачено ст. 179 Кодексу.
Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Кодексу платники податку звільняються від обов'язку подання податкової деларації в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
є малолітніми/неповноиітніми або недієздатним особами і при цьому
перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язнені на тариторії інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених цим розділом.
Таким чином, положеннями ст. 179 Кодексу не передбачено звільнення платника податків від подання податкової декларації за підсумками звітного (податкового) періоду у разі судового оскарження таким платником суми доходу у вигляді додаткового блага, яка зазначена фінансовою установою (банком) у податковому розрахунку ф. № 1ДФ.
Одночасно зауважуємо, що річна декларація про майновий стан і доходи за
2019 рік, визначена ст. 179 Кодексу, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.
При цьому вимоги п.п. 49.18.4 п. 19.18 ст. 49 у 2020 році не застосовуються (п. 52-3 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Фізична особа зобов'язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов'язання, зазаначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.
При цьому абзац перший п. 179.7 ст. 179 у 2020 році не застосовується.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |