X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.04.2020 р. № 1740/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі-Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства на доходи фізичних осіб та військового збору на дохід у вигляді дивідендів та в межах компетенції повідомляє.        

Платник податків у своїх зверненнях повідомив,що було прийнято рішення про виплату дивідендів учасникам товариства та просить надати роз'яснення щодо відображення зазначених дивідендів у поддатковому розрахунку ф.№ 1 ДФ та у фінансовій зввітності товариства.

Відповідно до п.п.70.12.1 п.70.12 ст.70 Кодексу реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі-РНОКПП) або серія та номер паспорта(для фізичних осіб.які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) використовується,зокрема , при виплаті доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України.

Фізична особа зобов'язана подавати інформацію про РНОКПП юридичним особам, що виплачують їй доходи.
 

Документи, пов'язані з проведенням операцій,передбачених п.70.12 ст.70 Кодексу, які не мають РНОКПП або серії та номера паспорта, вважаються  оформленими з поруенням вимог законодавства україни(п.70.13 ст.70 Кодексу).

Разом з тим відповідно до п. 176.2 ст.176 Кодексу особи, які згідно з Кодексом  мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки. встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого(сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податковим агентом протягом звітного періоду.

порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сссум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку(далі-ф.№ 1ДФ) затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4(далі- Порядок).

Згідно з п.3.1 розділу ІІІ Порядку у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» податкового розрахунку ф.№ 1ДФ відображається РНОКПП або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи. яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.
 

Таким чином, у разі якщо податковим агентом здійснюється нарахування доходу у вигляді дивідендів на користь фізичних осіб - засновників товариства,то такий агент зобов'язаний відобразити зазначену виплату у податковому розрахунку за № 1ДФ.

При цьому зауважуємо, що документи. пов'язані з проведенням виплати доходів фізичним особам, з яких утримуються податки згідно із законодавством України,які не мають РНОКПП або серії та номера паспорта, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

Згідно з п.п.134.1.1 п.134.1 ст 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з україни та за її межами, який визначається шляхом коригування(збільшення або Зменшення) фінансового результату до оподаткування(прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень(стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стндартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

 Положенням Кодекссу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованих, але не виплачених дивідендів учасникам товариства-фізичним особам.

Такі операції відображаютьсяпри формуванні фінансового результату до оподаткування та, відповідно, об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно -правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності(п. 2 ст.6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, з питання відображення у бухгалтерському обліку нарахованих, але не виплачених дивідендів учасникам товариства фізичним особам належить до компетенції до Міністерства фінансів України.

Також повідомляємо. що порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено п.57.1-1 ст 57 Кодексу.

Крім випадків, передбачених п.п.57.1-1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам),нараховує та вносить до буджету авансовий внесок із податку на прибуток(п.п.57.1-1.2 п.57.1-1 ст.57 Кодексу).

При цьому, у випадку виплати дивідендів фізичним особам авансовий внесок,передбачений п.п. 57.1-1.2 п.57.1-1 ст.57 Кодексу, не справляється (п.п.57.1-1.3 п.57.1-1 ст.57 Кодексу ).

Згідно з п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.