X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.05.2020 р. № 1977/ІПК23-00-04-0120

Головне управління ДПС у Черкаській області розглянуло лист стосовно оподаткування товарів за кодом УКТЗЕД 5208 21 10 00 та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу, тимчасово, на період, що починається з 17 березня 2020 року та закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій короцавірусної хвороби (СОVID-19), перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 року №224 (далі - Постанова №224).

Відповідно до Постанови №224 коди згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково. Основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в переліку.

Для віднесення товарів, зазначених у розділі "Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом 8АЯ8-СоУ-2", до товарів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування на додану вартість, повинно бути:

- подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. № 753 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 82, ст. 3046), Технічному регламенті щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. № 754 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 82, ст. 3047), Технічному регламенті щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 82, ст. 3048), Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. N 761 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 66, ст. 2216); або подано повідомлення Міністерства охорони здоров'я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів,

- або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Відповідно до Закону Про Митний тариф України код УКТЗЕД 5208 21 10 00 класифікується як «тканини для виготовлення медичних перев'язувальних матеріалів», тобто не являється марлею медичною, а матеріалом для її виготовлення.

Таким чином:

1) товари за кодом УКТЗЕД 5208 21 10 00 не звільняються від оподаткування податком на додану вартість, проте вироби з даних матеріалів, у разі відповідності вимогам Постанови №224 та пункту 71 підрозділу 2 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу можуть бути звільнені від оподаткування податком на додану вартість (наприклад марля медична).

2) Операції з постачання товарів відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу XX «Перехідних положень» Кодексу, звільняються на період, що починається з 17 березня 2020 року та закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину.

3) Постанова №224 затверджує перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, таким чином, всі товари які відповідають вимогам даної постанови є звільненими від оподаткування ПДВ.

4) У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з підпунктом 192.1 статті 192 Кодексу скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН
покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.    '

Крім цього, в декларації платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній (пункт 44.1 статті 44 Кодексу).

Тому, обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в помилковій податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації.

5) У разі допущення контрагентом помилок в обов’язкових реквізитах податкової накладної, ви можете скористатись правом подати додаток 8 до декларації з податку на додану вартість зі скаргою на такого контрагента (пункт 201.10 статті 201 Кодексу), або вирішити дане питання в судовому порядку.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.