X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.04.2020 р. № 1450/6/99-00-05-04-01-06/ІПК


Державна податкова служба України розглянула запит.............................. про надання індивідуальної податкової
консультації щодо порядку розрахунку ліміту залишку готівки в касі підприємства, зокрема встановлення розрахункового періоду і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Згідно з запитом середньоденне надходження готівки до каси підприємства розраховується враховуючи всі види надходжень готівки до каси за розрахунковий період (включаючи суми, отримані з поточних рахунків у банках), а як розрахунковий період використовується один місяць із останніх дванадцяти місяців, що передують установленню ліміту каси, в якому сума надходжень була найбільшою.

Розмір ліміту каси розраховується шляхом ділення суми надходжень готівки до каси за розрахунковий період на кількість робочих днів у цьому періоді.

Підприємство запитує чи не порушуються ним у такому випадку норми податкового законодавства та чи буде вважатись порушенням встановлення розрахункового періоду один тиждень із 52 тижнів, що передують установленню ліміту каси.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку Украпи від 29 грудня 2017 року № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення № 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, фізичними особами.

Згідно з п. 50 Положення № 148 установа, підприємство, небанківо»ка фінансова установа на підставі цього Положення та з урахуванням особливостей роботи зобов’язані розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси установи, підприємства, небанківської фінансової установи та їх відокремлених підрозділів.

 У розрахунку враховується строк здавання установою, підприємством, небанківською фінансовою установою готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений договором банківського рахунку
та не враховується готівка, унесена через платіжні пристрої, що надележать небанківським фінансовим установам.

 Ліміт каси установи, підприємства, небанківські фінансові установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видані з каси за рішенням керівника установи, підприємства, небанківської фінансової установи або уповноваженої ним особи.

Установа, підприємство, небанківська фінансова установа затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси.

 Для відокремлених підрозділів ліміт каси установлюється і доводиться до їх відома відповідним внутрішнім документом установи, підприємства - юридичної особи, небанківської фінансової установи.

Враховуючи викладене, Положенням № 148 обов’язок розробки та затвердження порядку розрахунку ліміту каси підприємства покладається на підприємство.

При цьому Положенням № 148 не встановлено тривалості розрахункового періоду (день, тиждень, місяць, рік).

Ліміт каси встановлюється на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси за рішенням керівника.

Відповідно до п. 3.1 ст. З Кодексу податкове законодавство України складається з Конституції України;
 цього Кодексу;

 Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи);

 чинних міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування;

 нормативно-правозих актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи;

 рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.

Враховуючи викладене Положення № 148 не належить до податков зго законодавства.

Також враховуючи, що Положення № 148 затверджено постановою Правління Національного банку України, пропонуємо за більш детальним роз’ясненням з порушених питань звернутися до НБУ.

Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.