X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.04.2020 р. № 1459/6/99-00-05-04-01-06/ІПК


Державна податкова служба України розглянула лист ............. щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань зазначення у касовому  чеку реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД підакцизних товарів і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України надає індивідуальну податкову консультацію.

До п. 1. Щодо рядку касового чеку, у якому має бути зазначено код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД

Відповідно до пп. 1, 2 і 11 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані проводити розрахункові операції на почну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Тобто чинна редакція Закону № 265 передбачає зазначення у розрахунковому документі коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД лише для пального, при продажу інших товарів, зокрема алкогольних напоїв, такий код на сьогодні зазначати необов’язково.

Вимоги до обов’язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) визначаються Положенням про форму і зміст розрахунконих документів (далі - Положення № 13), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі - Наказ № 13).

Згідно з п. 2 Розділу II Положення № 13 касовий чек повинен, зокрема, містити такі обов’язкові реквізити, як:

якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);

вартість одиниці виміру товару (послуги);

код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством):

назва товару (послуги).

У додатку 1 до Положення № 13 наведено форми взаєморозміщення написів та даних на полі розрахункового документа (фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема, у рядку 8 зазначено:

 « <Код товару#><Назва товару (послуги))<Вартість><Літерне позначення ставки ПДВ) ».

Проте слід зазначити, що згідно з п. 4 Наказу № 13, у наведених у додатках до Положення формах розрахункових документів, взаєморозміщення написів та даних на полі документа є рекомендованим.

До п. 2 і 4 Щодо методу скорочення назви товару у касовому чеку для забезпечення однозначної ідентифікації підакцизного товару та питаная достатності при перевірці посилання на документ підприємства (наказ, розпорядження тощо), яким затверджено скорочені назви підакцизних товарів для програмування в РРО

У зв’язку з набуттям чинності з 01.08.2020 нової редакції п. 11 ст. З Закону №    265 Міністерством фінансів України розроблено зміни до Положення № 13, якими буде враховано нову редакцію Закону № 265, зокрема, щодо зазначення у фіскальному касовому чеку кодів підакцизних товарів.

Після оприлюднення тексту наказу Міністерства фінансів України та новії редакції Положення № 13 з’явиться можливість надати відповідну консультацію з інших питань програмування у реєстраторі розрахункові х операцій підакцизних товарів.

Також зазначаємо, що згідно з п. 4 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постаново: о Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601, введення реєстраторів в експлуатацію, їх технічне обслуговування та ремонт здійснюється центрами сервісного обслуговування виключно на підставі укладених з користувачами відповідних договорів.

Враховуючи зазначене, для програмування кодів товарів у касових чехах РРО суб’єктам господарювання доцільно звертатись до центрів сервісного обслуговування, з якими у них укладено відповідні договори.

До п. 3. Щодо відділення у касовому чеку назви підакцизного товару від коду УКЕТ ЗЕД символом «#»

Символ «#» необхідний для розрізнення зазначених реквізитів при машинній обробці отриманої контрольно-звітної інформації.

До п. 5 щодо штрафних (фінансових) санкцій у разі виявлення ДПС порушення суб’єктом господарювання вимог щодо зазначення у чеку коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД підакцизного товару

Згідно з п. 6 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості застосовуються фінансові санкції у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.