Державна податкова служба України розглянула лист про надання податкової консультації та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Щодо питання чи має право платник без додаткового поповненн я електронного рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ (далі -СЕА ПДВ) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -ЄРПН) податкові накладні/розрахунки коригування.
Основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено статтею 200-1 Кодексу.
СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підстаї і алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200-1 Кодексу, і не допускає ручного втручання в її роботу.
Реєстраційна сума обчислюється автоматично та централізовано на рівні ДПС України для кожного платника податку щоразу, як відбувається зміна значення будь-якого з показників формули.
Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову наклади / та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, з яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно дз пункту 200-1.З статті 200-1 цього Кодексу.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Кодексу якщо сума, визначена відповідно да пункту 200-1.З статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну сум / коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ.
Окрім показника ΣПопРах на збільшення реєстраційної суми впливают ь показники ΣНаклОтр,ΣМитн, ΣОвердрафт, які відповідно до пункту 200-1. З статті 200-1 Кодексу є складовими формули.
Отже податкові накладні/розрахунки коригування можуть реєструвати з ЄРПН суб’єкти господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ та виключно у межах суми, визначеної статтею 200і.З ст. 200і Кодексу. Іншого не передбачено чинним законодавством.
Щодо питання прийняття та реєстрації податкови с накладних/розрахунків коригування в ЄРПН без наявності «реєстраційне ї суми».
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Кодексу якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку з податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ.
Іншого нз передбачено.
Щодо питання чи зобов’язана ДПС виконати постанову окружного адміністративного суду.
Обов’язковість судових рішень регламентована статтею 370 розділу IV Кодекс адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.1 ст.370 судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Щодо питання чи зобов’язана ДПС прийняти та зареєструвати або вважати зареєстрованими податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН без наявності «реєстраційної суми» з урахуванням рішення суду.
СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підстаїі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200-1 Кодексу, і не допускає ручного втручання в її роботу.
Реєстраційна сума обчислюється автоматично та централізовано на рівні Державної податкової служби України для кожного платника податку щоразу , як відбувається зміна значення будь-якого з показників формули.
Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, з яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 цього Кодексу.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Кодексу якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ.
Іншого не передбачено.
Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |