Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення, щодо порядку заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи самозайнятою особою -адвокатом і в межах компетенції повідомляє.
Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст.178 Кодексу.
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року відповідно до розділу IV Кодексу у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб (п. 178.4 ст.178 Кодексу).
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і дохо ди (далі - Інструкція) затверджені наказом Міністерства фінансів України під 02.10.2015 № 859, зі змінами.
Відповідно до Інструкції, фізична особа, яка здійснює незалежну професій ну діяльність, під час заповнення декларації у графі 3 рядка 10.9 вказує суму чистого оподатковуваного доходу, у графі 6 рядка 10.9 декларації вказує суму податку на доходи фізичних осіб, у графі 7 рядка 10.9 декларації - суму військового збору, які підлягають сплаті до бюджету.
У разі якщо протягом звітного року оподатковуваний дохід не отримувався, під час заповнення декларації в паперовій формі платник податку графи 3, 6, 7, рядка 10.9 прокреслює.
При цьому, позначка «х» у графах 4, 5 рядка 10.9 на бланку декларації вказує, що зазначені графи платником податку взагалі не заповнюються.
Згідно п 8 розділу III Інструкції у розділі VIII «Відомості про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис)» зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, гак і за її межами, відповідно до категорії об'єкта нерухомого майна.
У розділі VIII «Відомості про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис)» декларації відображається майно, яке перебуї $ає у власності платника відповідно до оформлених правовстановлюючих документів.
Зазначений розділ підлягає обов’язковому заповненню незалежно від надання такого майна в оренду, суборенду, емфітевзис, житловий найм (піднайм).
При цьому, у графі 7 «Відмітка про надання майна в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм)» позначка «х» вказується тільки у разі якщо платник податків протягом звітного року надає/надавав майно в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм).
Пунктами 2 та 3 розділу II Інструкції встановлено, що додатки є складовою частиною декларації і без декларації не є дійсними.
Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.
Фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, заповнює розділи IV «Доходи від провадження незалежної професійної діяльності» та V «Розрахунок податкових зобов’язань» додатка Ф2 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до декларації.
Розділи І «Доходи від провадження господарської діяльності», II «Інформація щодо нарахованої амортизації» та III «Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору» передбачений виключно для фізичних осіб -підприємців, фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зазначені розділи не заповнюються та прокреслюються.
У разі заповнення та подання додатка Ф2 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до декларації позначка «х» проставляється тільки поряд з додатком Ф2.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |