X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.05.2020 р. № 2083/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення платника щодо порядку реєстрації зведених податкових накладних, які складаються на суму податкових зобов'язань, нарахованих відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ, т і їх відображення у податковій звітності з ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Детальні роз’яснення щодо порядку нарахування податкових зобов'язані» відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ та їх відображення у податковій звітності з ПДВ надано у податковій консультації від 21.01.2020, яка зареєстрована у Єдиному реєстрі податкових консультацій за№ 223/6/99-00-07-03-02-06/ІПК (далі - ІПК № 223), на попереднє звернення платника податку. Зазначені роз’ясненні відповідають чинному податковому законодавству та надані з урахуванням вимог статті 52 ПКУ.

У доповнення до ІПК № 223 по питаннях, порушених у зверненні, ДПС інформує.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі -
Порядок № 1246).

Пунктом 21 Порядку № 1246 передбачено, що з метою отримання зареєстрованих податкової накладної та/або розрахунку коригування платник податку складає запит в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) з дотриманням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг».

Не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту, платнику податку надсилається повідомлення в електронній формі та податкова накладна та/або розрахунок коригування відповідно до запиту (пункт 24 Порядку № 1246).

Платник податку через електронний кабінет шляхом перегляду в режимі реального часу має доступ до даних ЄРПН щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (пункт 25 Порядку № 1246).

Таким чином, кожен платник податку, у тому числі і ДНУ «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини», має можливість переглядати дані ЄРПН щодо складених ним чи його постачальниками податкових накладних / розрахунків коригування у режимі реального часу.

Як зазначено в ІПК № 223, за придбаними товарами/послугами, які призначаються для використання частково в оподатковуваних, а частково - в неоподатковуваних операціях, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ у звітному (податковому) періоді, у якому у платника податку виникли підстави для включення до податкового кредиту сум ПДВ за податковою накладною, складеною за операцією з постачання таких товарів/послуг.

Не пізніше останнього дня такого звітного (податкового) періоду платник податку повинен скласти відповідну зведену податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Терміни реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування для всіх без виключення платників ПДВ встановлено пунктом 201.10 статті 201 ПКУ. Так, відповідно до вказаного пункту реєстрація податкових накладних та/ано розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Таким чином, для реєстрації податкових накладних (в тому числі зведених / розрахунків коригування в ЄРПН нормами ПКУ відведено щонайменше 15 календарних днів, а тому платник податку не зобов’язаний здійснювати реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування виключно у останній день визначеного ПКУ терміну.

При цьому чинні норми ПКУ та Порядку № 1246 не містять виключень щодо термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування залежно від категорій платників та операцій, за якими вони складаються.

Згідно з пунктом 203.1 статті 203 ПКУ податкова декларація з ПДВ подастьзя за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітне го (податкового) місяця.

Податкові зобов’язання з ПДВ, у тому числі визначені відповідно до пунктів 198,5 статті. 198 та 199.1 статті 199 ПКУ, мають бути відображені платником у тому звітному періоді, в якому виникли підстави для нарахування податкових зобов’яза зь з ПДВ відповідно до вказаних норм ПКУ.

Відображення таких податкових зобов’язань з ПДВ у податковій звітності не залежить від того, зареєстрував такий платник у встановлені ПКУ терміни в ЄРПН відповідні податкові накладні / розрахунки коригування, чи ні.

Отже, норми ПКУ, які регламентують порядок реєстрації податкових накладних в ЄРПН та порядок визначення податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пунктів 198.5 статті 198 та 199.1 статті 199 ПКУ, не містять прогалин чи суперечностей.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова 25.консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.