Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення..................(далі - підприємець) про надання індивідуальноїподаткової консультації та в межах своїх повноважень повідомляє.
Відповідно до запиту підприємець знаходиться на спрощеної системі оподаткування 2 групи без ПДВ та обслуговується в ДШ Шевченківського району ТУ ДПС у м. Києві. При проведенні господарської діяльності отримує дохід в готівковій та безготівковій формі.
Підприємець звернулась з проханням надати відповіді на наступні питання:
1. Чи можливо ідентифікувати оплати, здійсненні за допомогою сервісу «інтернет - банкінг» за умови, що всі платежі, отримані від покупців за придбаний товар надходять на поточний рахунок продавця, відкритий у іншому банку, однією сумою на наступний операційний день?
2. Чи зобов’язаний суб’єкт суб’єкт господарювання (продавець) видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) якщо покупець здійснив оплату за допомогою сервісу «інтернет - банкінг», але при цьому дана оплата надходить на поточний рахунок продавця з транзитного рахунку іншого банку (в якому і відкритий картковий рахунок покупця)?
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження, обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з п.п. 14.1.172 1 п. 14.1 статті 14 ПКУ індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями) (далі - Закон №265).
Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо застосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.
Відповідно до ст. З Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Разом з тим, відповідно п.296.10 ст.296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої -четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.
Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Що стосується обов’язкового застосування РРО платником єдиного податку 2 групи в 2021 році, то зміни до законодавства, внесені Законом України від 20.09.2019 №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детенізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та Законом України від 20.09.2019 №128-ІХ «про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детенізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», відповідно яких постає Ваше питання, не набрали чинності.
Тому індивідуальна податкова консультація з даного питання не надається.
Стосовно можливості ідентифікації оплати здійсненої за допомогою сервісу «інтернет-банкінг» за умови, що всі платежі, отримані від покупців за придбаний товар надходять на поточний рахунок продавця, відкритий у іншому банку, однією сумою на наступний операційний день, пропонуємо звернутися з запитом до Національного банку України оскільки дане питання не відноситься до компетенції ДПС.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |