Державна податкова служба України розглянула лист Товариства щодо права платника податку на віднесення до податкового кредиту сум податку на додану вартість (далі — ПДВ) по податковим накладним, зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) за рішенням суду, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Платником податку у своєму листі повідомлено про податкові накладні за серпень - жовтень 2015 року, складені постачальником, які у 2015 році були неприйняті та відповідно вважалися незареєстрованими в ЄРПН.
При цьому, ним повідомлено, що згідно із рішенням суду було визнано протиправними дії Державної фіскальної служби України та Державної податкової інспекції щодо відмови у прийнятті та реєстрації податкових накладних за період серпень - жовтень 2015 року, та зобов’язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні за період серпень - жовтень 2015 року, складені постачальником.
Платник податку просить надати роз’яснення стосовно права такого платника податку на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ по податковим накладним зареєстрованим в ЄРПН за рішенням суду.
Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Кодексу відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.
Правила формування податкового кредиту з ПДВ регулюються статтями 198 і 201 Кодексу.
Згідно з пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 Кодексу.
У разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом календарних 1095 днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Враховуючи вищевикладене, платник податку має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкової накладної, яку не було включено до складу податкового кредиту та з дати складання якої не минуло 1095 календарних днів, у складі податкової звітності з ПДВ за будь-який наступний податковий період в межах 1095 днів з дати складання такої податкової накладної.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |