X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.05.2020 р. № 2189/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води (далі  Рентна плата), керуючись ст 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що використовує обсяги води, вилучені з підземного водного простору із свердловини для цілей, що не пов’язані з провадженням господарської діяльності в обсязі, що не перевищує 5 куб. метрів на добу.

Товариство, посилаючись на наданий Товариству на його звернення щодо отримання дозволу на спецводокористування лист Державного водного агентства (далі  Агентство) від 20.12.2018 № 280/МЛ/30Д-18, із посиланням на ст. 48 Водного кодексу України, щодо невіднесення використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв фасованої питної води до спеціального водокористування, запитує про виникнення у нього обов’язку платника Рентної плати у разі використання вилучених обсягів води для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Оскільки Агентством підтверджено не приналежність діяльності Товариств і із видобування підземної води до спеціального водокористування, то Товариство не є  платником Рентної плати за умови дотримання ним вимог абзацу дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу України.

Разом з тим інформуємо, що порядок державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963 (далі  Порядок).

 Повноваження із державного обліку артезіанських свердловин шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин делеговано Державній службі геології та надр України (п. 2 Порядку).

 При цьому до державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин (п. З Порядку).

 Форма Паспорта артезіанської свердловини, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів Україні та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 № 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2016 за № 642/28772 (далі Паспорт), є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.