X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.07.2017 р. № 1131/6/99-99-07-04-02-15/ІПК

Про систему моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків

Реєстрація податкових накладних у Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (зі змінами).

Щодо питання № 1 запиту.

Пунктом 74.2 статті 74 Кодексу з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (далі -моніторинг).

Моніторинг побудовано з використанням критеріїв, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Критерії), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 753/30621.

Таким чином, зазначене у питанні повідомлення є результатом роботи моніторингу, а саме встановлено відповідність податкової накладної/розрахунку коригування критеріям, визначеним пунктом 6 Критеріїв.

Щодо питання № 2 запиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної є код товару згідно з УКТ ЗЕД; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначити код товару згідно з УКТ ЗЕД неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри коду.

Щодо питань № 3 та № 4 запиту.

Відповідно до пункту 2 Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі -Комісія ДФС).

Відповідно до пункту 57 розділу XX Перехідних положень Кодексу період з 01.04.2017 по 01.07.2017 є перехідним періодом (далі - перехідний період), протягом якого процедура, визначена пунктом 201.16 статті 201 Кодексу, здійснюється без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН.

Пунктом 3 Критеріїв передбачено, що платник податку, у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН, а в перехідний період, у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, має право надати на розгляд Комісії ДФС визначену цим пунктом інформацію. Зазначена інформація подається з дотриманням вимог, визначених пунктом 4 Критеріїв.