X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.06.2020 р. № 2268/6/99-00-04-01-03-06/ІПК


Державна податкова служба України розглянула лист платника податку щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) та повідомляє.

Платник у своєму зверненні повідомив, що у жовтні 2018 року ним не складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН) податкову накладну на операцію з постачання товарів/послуг та відповідно не включено до податкових зобов’язань з ПДВ.

З метою виправлення помилки платник податку планує у квітні 2020 року скласти та зареєструвати податкову накладну в ЄРПН.

В зв’яку з чим платник податку просить надати відповідь на питання  чи будуть застосовуватись штрафні санкції, передбачені статтею 120 і Кодексу, за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, у разі реєстрації в ЄРПН до 31 травня 2020 року податкової накладної з датою складання жовтень 2018 року.

Крім того, платник податку просить повідомити, чи будуть застосовуватись штрафні санкції за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток у 2019 році в період з 1 березня по 31 травня 2020 року.

Щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі Порядок № 1246).

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних у ЄРПН передбачені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу.

Відповідальність за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН та у випадку допущення платником податку помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, визначених статтею 201 Кодексу, визначено статтею 120-1 Кодексу.

Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» (далі  Закон № 533) за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Таким чином, до платників ПДВ не застосовуються штрафні санкції за порушення порядку реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, передбаченого статтею 201 Кодексу, які вчинені ними протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року (граничний строк реєстрації яких припадає на період з 1 березня по 31 травня 2020 року).

Враховуючи зазначене, у разі реєстрації платником податку податкової накладної в ЄРПН до 31 травня 2020 року, з датою складання жовтень 2018 року, штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних визначених статтею 201 Кодексу, передбачені статтею 120-1 Кодексу застосовуються.

Щодо застосування контролюючими органами штрафних санкцій за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток у 2019 році

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 статті 50 Кодексу:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 відс. від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 відс. від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Законом № 533 передбачено обмеження щодо нарахування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені лише протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року.

З огляду на викладене, за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток за звітний (податковий) період 2019 рік штрафні санкції застосовуються.

У разі самостійного виправлення платником податків з 01 березня по 31 травня 2020 року помилок, допущених у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2019 рік, платник податку на суму заниженого податкового зобов’язання повинен нарахувати штрафні санкції, передбачені пунктом 50.1 статті 50 Кодексу.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.