Головне управління ДПС у Дніпропетровській області розглянуло запит Підприємства щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з міжнародної сертифікації продукції, наданих нерезиденту, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство надає послуги з міжнародної сертифікації продукції (КВЕД 71.20) нерезиденту. При цьому у зверненні порушуються питання щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з міжнародної сертифікації продукції, наданих нерезиденту, а також реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) за такою операцією.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ.
Пунктами 186.2 — 186.4 статті 186 розділу V ПКУ встановлені правила визначення місця постачання послуг.
Відповідно до пункту 186.4 статті 186 розділу V ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 розділі V ПКУ.
Згідно Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, які затверджені Наказом Держкомстату від 23.12.11 № 396 код КВЕД 2010-71.20 «Технічні випробування та дослідження» включає:
— проведення фізичних, хімічних, інших випробувань щодо всіх видів матеріалів, які підлягають аналізу, та продуктів, у т. ч.:
- акустичні та вібраційні випробування;
- дослідження складу мінералів та вмісту в них домішок тощо;
- дослідження у сфері гігієни харчування, у т. ч. ветеринарний контроль і контроль за виробництвом харчових продуктів;
- дослідження фізичних та експлуатаційних характеристик матеріалів, таких як сила, товщина, зносостійкість, радіоактивність тощо;
- випробування властивостей і надійності матеріалів;
- випробування експлуатаційних характеристик механізмів, двигунів, автомобілів, електронного устаткування тощо;
- радіографічне тестування зварених швів і стиків, аналіз руйнувань;
- дослідження та виміри параметрів навколишнього забруднення повітря та водних ресурсів тощо;
- середовища;
— сертифікацію продуктів, у т. ч. товарів народного споживання, двигунів, повітряних транспортних засобів, контейнерів під тиском, атомних електростанцій тощо;
— періодичні випробування автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки;
— випробування із застосуванням моделей і макетів (наприклад, повітряних транспортних засобів, водної техніки, гребель тощо);
— діяльність міліцейських лабораторій.
Враховуючи те, що операції з постачання послуг по міжнародним технічним дослідженням та міжнародній сертифікації продукції (КВЕД 2010 — 71.20) не включено до переліків послуг, визначених пунктами 186.2 та 186.3 статті 186 розділу V ПКУ, місце постачання таких послуг згідно з пунктом 186.4 статті 186 розділу V ПКУ визначається за місцем реєстрації постачальника.
Отже, при наданні вищезазначених послуг резидентом нерезиденту місцем постачання таких послуг є митна територія України.
Таким чином, операції і постачання послуг з міжнародної сертифікації продукції резидентом нерезиденту є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Згідно з пунктами 201.1 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Правила складання податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі — Порядок № 1307).
У верхній лівій частині такої податкової накладної у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини робиться позначка «X» і зазначається тип причини «02» — «Складена на постачання неплатнику податку», а в графі «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000» (пункт 12 Порядку № 1307).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які визначені ПКУ.
Податкова консультацій має індивідуальний характер і може використовуватися виключної платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |