Головне управління ДПС у м. Києві в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-ІV зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості погасити заборгованість до бюджету підприємства-боржника шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунку підприємства-правонаступника, в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах визначений ст. 67 Кодексу та розділом XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).
Підпунктом 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Кодексу визначено, що у зв’язку з процедурою реорганізації юридичної особи (крім перетворення) здійснюється документальна позапланова перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
Відповідно до положень Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422 визначено, що у разі коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов’язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники до інтегрованої картки юридичної особи - правонаступник з дотримання хронології їх виникнення на підставі одного із документів:
— рішення про узгодження плану реорганізації платника податків;
— передавального акту;
— розподільчого балансу.
Станом на дату надання відповіді відсутні вищезазначені документи.
Відповідно до ст. 87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів;
Також в даній статті визначено, що не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Отже, законодавством передбачено самостійну сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу після проведення процедури перенесення облікових показників до інтегрованої картки платника правонаступника.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |