X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.06.2020 р. № 2478/6/99-00-05-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Представництва щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.

У зверненні Представництво зазначає, що основу господарської діяльності його складають операції щодо виробництва та реалізації хімічної продукції —  органічних розчинників в асортименті, в тому числі розчинників з кодом згідно УКТ ЗЕД 3814 00 90 90 «Розчинники та розріджувачі складні органічні, в інших товарних позиціях не зазначені;

—  готові суміші для видалення фарб або лаків;

—  інші».

Представництво просить надати роз’яснення на питання:

1. Чи підпадає діяльність з виробництва та продажу розчинників з кодом згідно УКТ ЗЕД 3814 00 90 90 під діяльність, що регулюється розділом VI Податкового кодексу України, починаючи з 23.05.2020?

Верховною Радою України прийнято Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі  Закон № 466), відповідно до якого з 23 травня 2020 року, зокрема, набули чинності зміни до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, згідно з якими доповнено перелік підакцизного пального новими товарами, зокрема, за кодом 3814 00 90 90 згідно з УКТ ЗЕД та описом «Тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу;

інші готові суміші на основі метанолу» та встановлено ставку податку 245,50 евро за 1000 літрів.

Згідно з ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема:

- особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);

- особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування акцизним податком є зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

При цьому, відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування є операції з реалізації з акцизного складу/акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

- отримані з інших акцизних складів/акцизних складів пересувних, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

- вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених ст. 229 Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Згідно з п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового»).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Отже, якщо Представництво у своїй господарської діяльності здійснює операції з виробництва та реалізації розчинників або розріджувачів на основі метанолу, інших готових сумішей на основі метанолу (код УКТ ЗЕД 3814 00 90 90), які входять до переліку підакцизних товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, наведеному у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, то така діяльність повинна вестись з урахуванням положень Кодексу, а саме:

—  Представництво при здійсненні таких операцій зобов’язане зареєструватись платником акцизного податку згідно з п. 212.3 ст. 212 Кодексу та сплачувати акцизний податок при реалізації виробленого пального відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, а також з обсягів перевищення реалізованого пального над обсягами виробленого та отриманого пального відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

2. Яким має бути вміст метанолу в розчинниках, розріджувачах на основі метанолу, щоб розчинник з кодом згідно з УКТ ЗЕД 3814 00 90 90 вважався створеним на основі метанолу та підлягав оподаткуванню акцизним податком?

З урахуванням деталізації товарної позиції 3814 на товарні категорії і товарні підкатегорії та їх текстового опису складні органічні розчинники на основі метанолу відповідно до правила 6 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД класифікуються у товарній категорії 3814 00 90 за кодом 3814 00 90 90.

Зважаючи на те, що складні органічні розчинники та розріджувачі товарної позиції 3814 є сумішами окремих подібних між собою органічних розчинників, які змішуються у відповідних кількісних співвідношеннях, питання, на основі якого компонента (розчинника) вони виготовлені, вирішується із застосуванням правила З (b) Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД.

Відповідно до правила З (b) Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів, повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати.

На підставі викладеного вище розчинниками та розріджувачами на основі метанолу;

іншими готовими сумішами на основі метанолу вважаються такі, у яких метанол за кількісним показником, вираженим у масових відсотках у суміші, переважає кожен з інших компонентів.

Отже, вважаються підакцизним товаром складні органічні розчинники, розріджувачі або інші готові суміші на основі метанолу (код УКТ ЗЕД 3814 00 90 90), в яких метанол за кількісним показником, вираженим у масових відсотках у суміші, переважає кожен з інших компонентів.

До звернення Представництвом не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Представництвом господарських операцій.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Представництво має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.