X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.06.2020 р. № 2529/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Харківського дочірнього підприємства механізації Закритого акціонерного товариства, надісланий ГУ ДПС у Харківській області листом, щодо отримання індивідуальної податкової консультації з плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що між виконавчим комітетом Харківської міської ради та закритим акціонерним товариством (далі  Товариство) укладено договір на право тимчасового користування землею від 17.07.1997 № 1280 (далі  Договір), за умовами якого виконавчий комітет Харківської міської ради надав Землекористувачу земельну ділянку у тимчасове користування для експлуатації та обслуговування адміністративних, виробничих та допоміжних будівель і споруд Підприємством.

Підприємство повідомило про справляння земельного податку відповідно до Договору і просить надати роз’яснення, стосовно якої юридичної особи виникають за останні три роки податкові зобов’язання з нарахування і сплати земельного податку.

Використання землі в Україні є платним (ст. 206 Земельного кодексу України (далі  Земельний кодекс)).

Відповідно до п. 1 ст.123 Земельного кодексу надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється, у тому числі, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Чинним цивільним та земельним законодавством не передбачено такого права користування земельними ділянками як «тимчасове користування».

Кодекс, який набрав чинності у 2011 році, базується в частині плати за землю на нормах Земельного кодексу, який набрав чинності у 2002 році.

Відповідно до п. 269.1 ст. 269 Кодексу платниками земельного податку є, у тому числі землекористувачі, до яких відносяться юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Враховуючи інформацію, викладену у зверненні, що згідно Договору землекористувачем є Товариство, платником плати за землю є Товариство.

Разом з цим, враховуючи дату укладання Договору, а також те, що ним передбачено надання земельної ділянки у тимчасове користування Підприємству, пропонуємо Підприємству звернутися до органу місцевого самоврядування - розпорядника наданої в користування земельної ділянки за її місцем розташування за врегулюванням питання її використання.

В частині уточнення податкових зобов’язань з плати за землю повідомляємо, що платник податків має право в порядку, визначеному ст. 50 Кодексу, уточнити свої податкові зобов’язання з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).