X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.06.2020 р. № 2538/6/99-00-04-01-03-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення підприємства щодо виконання рішення суду, яким скасовано податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) за формою «В4», та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс,) повідомляє.

Як повідомлено у зверненні, платником податків в___________2016 року отримано ППР за формою «В4» №______________від_______    .

 За результатами  перевірки контролюючого органу на підставі ППР в податковій декларації з ПДВ за -------2016 року в рядку 16.3 відображено суму зменшеного від’ємного значення з ПДВ.

В________2018 року заявником подано до суду першої інстанції адміністративний позов про визнання протиправним та скасування наведеного  вище ППР, в --------2019 року зазначеним судом винесено рішення про задоволення адміністративного позову, визнання протиправним та скасування
зазначеного ППР.

 В_________2020 року Верховний Суд України ухвалив відмову у відкритті касаційного провадження за скаргою контролюючого органу.

Платник податку просить надати роз’яснення стосовно звітного (податкового) періоду відображення в податковій звітності з ПДВ скасування за рішенням суду ППР за формою «В4».

Підпунктом 5 пункту 4 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, із змінами і доповненнями (далі  Порядок №21), визначено, що сума від’ємного значення, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду за результатами контрольно-перевірочної роботи, відображається в податковій декларації з ПДВ в рядку 16.3 з обов’язковим відображенням такої суми в таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку».

Пунктом 56.1 статті 56 Кодексу визначено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Платник податків скористався своїм правом на судове оскарження рішення, прийнятого контролюючим органом, та згідно з Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від __________було відкрито провадження у
адміністративній справі за позовом підприємства до ______ОДШ ГУ ДФС у ——;-----області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №__________від    .

Підстави набрання судовим рішенням законної сили передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України (далі  КАСУ).

Згідно з частиною 3 статті 254 КАСУ, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, або якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі (частина 5 статті 254 КАСУ).

Частиною 1 статті 255 КАСУ встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їх Правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Враховуючи зазначене вище та у відповідності до норм КАСУ (частина 1 статті 255), судова ухвала набирає законної сили та є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від ______________ визнано протиправним та скасовано ППР _________________ ОДПІ ГУ ДФС у ________області №__________від_________.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від _______________ клопотання ГУ ДПС у_____________області про поновлення строку на апеляційне оскарження залишено без задоволення.

 У відкритті апеляційного провадження за скаргою ГУ ДПС у____________області на рішення Київського окружного адміністративного суду від______відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду України від ____________ відмовлено у відкритті касаційного провадження за скаргою ГУ ДФС у _____________ області на ухвалу   Шостого апеляційного адміністративного суду від________.

Враховуючи зазначене, платник податків має право відобразити з позитивним значенням суму зменшеного від’ємного значення з ПДВ в рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ за звітний (податковий) період______2020 року.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.