X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.06.2020 р. № 2409/6/99-00-05-05-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств минулих податкових (звітних) періодів суб’єктів господарювання, що реорганізуються, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Відповідно до інформації, наданої платником, підприємство планує шляхом перетворення змінити організаційно-правову форму з акціонерного товариства на товариство з обмеженою відповідальністю.

 При цьому у підприємства, що реорганізується, наявне від’ємне значення з податку на прибуток, що не перевищує суму власного капіталу.

Порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення визначений ст. 107 Цивільного кодексу України (далі ЦКУ).

Відповідно до частини першої ст. 104 ЦКУ юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

 У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина п’ята ст. 104 ЦКУ).

Відповідно до ст. 108 ЦКУ реорганізація шляхом перетворення юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. При цьому до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Згідно із п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Підпунктом 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом:

приєднання, злиття, перетворення у періоді затвердження передавального акта;

поділу, виділу у періоді затвердження розподільчого балансу пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом.

При проведенні реорганізації від'ємне значення об'єкта оподаткування податкового (звітного) періоду, що обліковувалося у платника податку, що припиняється, на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу, зменшує фінансовий результат до оподаткування платника податку правонаступника в сумі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється, станом на кінець попереднього податкового (звітного) року та за умови, що платник податку, що припиняється, та платник податку - правонаступник були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття).

Таким чином, підприємство-правонаступник, що утворилося шляхом перетворення з акціонерного товариства на товариство з обмеженою відповідальністю, має право зменшити свій фінансовий результат на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується, але в розмірі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється.

Вимоги щодо пов’язаності осіб не менше 18 місяців до реорганізації підприємства стосується виключно реорганізації шляхом злиття та приєднання, і в Вашому випадку не застосовуються.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).