Державна податкова служба України розглянула проект індивідуальної податкової консультації на звернення Товариства, надісланий ГУ ДПС у м. Києві листом щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) по платі за землю (далі — Плата), повідомляє.
Товариство поінформувало про наявність у власності нежилого приміщення у багатоквартирному жилому будинку, яке частково здається в оренду. Товариство як платник єдиного податку з 2012 року не подавало податкову звітність, не нараховувало та не сплачувало земельний податок.
Основний вид діяльності Товариства є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна.
При цьому Товариство не повідомило про майнові права на земельну ділянку, на якій розташоване власне нерухоме майно, а також про вжиті належні заходи з оформлення відповідних прав щодо земельної ділянки (її частини), що згідно з нормами ст. 120 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) виникли у нього стосовно такої земельної ділянки з переходом права власності на нерухоме майно.
Товариство, посилаючись на п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу із змінами, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі — Закон № 466), запитує щодо виникнення у нього з 01 липня 2020 року податкових зобов’язань з нарахування та сплати земельного податку за всю площу земельної ділянки під приміщенням або тільки за частину ділянки, що здається в оренду.
Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах — земельний податок з власників та постійних користувачів земельних ділянок (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надані у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Питання визначення податкових зобов’язань у суб’єктів земельних відносин, які використовують земельні ділянки без належного оформлення прав власності або користування, викладені в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерстві фінансів України від 06.07.2018 № 602.
У разі належно оформлених Товариством речових прав на земельну ділянку під об’єктом нерухомості на себе, то у нього виникнуть обов’язки по нарахуванню податкових зобов’язань та подання податкової декларації з плати за землю за всю земельну ділянку, в тому числі в частині площі під зданими в оренду приміщенням.
Оскільки земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності всіх власників приміщень у зазначеному вище багатоповерховому жилому будинку, але не поділена в натурі, то обов’язок із внесення земельного податку може здійснюватися однією з таких осіб-власників визначеній за їх згодою осіб, якщо інше не встановлено судом (п. 1 п. 286.6 ст. 286 Кодексу).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |