X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.07.2020 р. № 2631/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова cлужба України на звернення Підприємства, надісланий ГУ ДПС у Харківській області листом щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись ст.52 Податкового кодексу Українй (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало про наявність у власності нерухомого майна (технічний будинок курсового радіомаяку), розташованого на земельній ділянці, права власності або користування на яку не оформлено.

 Рішенням Харківської міської ради (далі - Рішення) надана згода на розробку проекту відведення такої земельної ділянки орієнтовною площею 3,5972 для експлуатації радіомаяка, який в свою чергу не був розроблений через внесені зміни до Рішення щодо зменшення площі земельної ділянки.

При цьому відповідно до п. 2.2 Рішення земельні ділянки будуть надаватися у користування окремими рішеннями ради після надання погодженого у встановленому порядку проекту від ведення земельної ділянки.

Підприємство нараховувало і сплачувало земельний податок на підставі вимог п. 287.6 ст. 287 Кодексу у редакції до 01.01.2015.

Підприємство,посилаючись на п. 287.6 ст. 287 Кодексу (у чинній редакції) запитує про виникнення у  нього податкових зобов’язань з плати за землю за використання зазначеної вище земельної ділянки.

Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах - земельний податок з власників та постійних користувачів земельних ділянок (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 кодексу),а також орендної плати за надання у строкове користування земельні ділянки державної або комунадьноївласності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Питання визначення додаткових зобов’язань у суб’єктів, земельних відносин, які використовують земельні ділянки без належно оформлення прав власності або, користування викладені в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерстві фінансів України від 06.07.2018 № 602.

Оскільки обов’язок із декларування плати за землю у власників земельних ділянок та/або землекористувачів настає з дня виникнення, права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1. ст. 287 Кодексу), то у Підприємства не виникає обов’язок з декларування плати за землю за земельну ділянку, право на  яку ним не оформлено.

У разі належно оформлених Підприємством речових прав на земельні ділянки під об’єктами нерухомості на себе, то у нього виникнуть обов’язки по нарахуванню податкових зобов’язань та подання податкових декларацій з плати за землю.        

Водночас використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням норм земельного законодавства.

Орган місцевого самоврядування, керуючись нормами ст. 377 Цивільного кодексу України, ст.ст.120, 125, 126 да 206 Земельного кодексу України, може порушити питання про компенсацію завданої шкоди (ст.ст. 1166, 1167 Цивільного кодексу України) землекористувачами (юридичними та фізичними особами), які використовують земельні ділянки без належним чином оформлених документів на право користування земельними ділянками, у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Податкова консультація має, індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків,- якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).