Державна податкова служба України розглянула відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення ПП.............. (далі- Підприємство) від 07.05.2020 № 07/05-1.................................................................. про надання індивідуальної податкової консультації щодо отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним іа в межах компетенції повідомляє.
Підприємство планує використовувати у місцях роздрібної торгівлі модульні автозаправні станції для відпуску дизельного палива га/або інших світлих нафтопродуктів загальною місткістю резервуарів до 15 куб. м.
Підприємство цікавить питання щодо надання дозвільних документів на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пильним відповідно до вимог Закону " 481.
Відповідно до ті. 14.1,141і л. 14.1 ет. 14 Кодексу пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального реї у лит ься Законом України від 19 грудня !495 року № 481 «Про державне реіулювання виробництва і обігу спирту егалового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).
Згідно з ст. 18 Закону № 481 всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректтифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 - роздрібна торгівля пальним - цедіяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальпі колонки.
Місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.
Відповідно до ст. 15 Закону № 481, ліцензія на право роздрібної торгівлі видасться за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, шодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.
Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право виробництва пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.
Отже, видача ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним можлива лише за умови надання всіх необхідних документів, які встановлені вимогами Закону № 481.
Відповідно до Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженою наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи від 06 грудня 2005 № 376 (із змінами) - модульна автозаправна станція - автозаправна станція з наземним розташуванням резервуарів для зберігання палива, технологічне обладнання якої призначене для
заправлення автотранспорту тільки рідким моторним паливом (бензином, дизельним паливом);
характеризується розосередженим розташуванням ПРК та резервуара зберігання палива.
Розміщення наливних автозаправних станцій здійснюється відповідно до пункту 3 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442 (із змінами).
Пунктом 1 статті 4 Закону України від 17,02.20! І № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038- VI) визначено, щодо об'єктів будівництва належать будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» (далі - Порядок) встановлено, що
прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (ССЗ) наслідками, а також комплексів і будов до складу яких входять об'єкт з
різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органамидержавного архітектурно- будівельного контролю сертифіката.
Цим Порядком визначено, що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів класу наслідків СС2 та ССЗ, здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката, яким засвідчується відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації.
Враховуючи викладене вище, для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, Підприємству необхідно надати до органу ліцензування вичерпний пакет документів, визначений Законом № 481.
Разом з цим повідомляємо, що постановою КМУ від 09.07.2014 року № 294 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі - ДАБІ), згідно якого ДАБІ є центральним органом виконавчої влади та реалізує державну політику з питаньдержавного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
ДАБІ надає громадянам дозвільні та реєстраційні послуги, а також консультації щодо будівництва реконструкції та прийняття в єксплуатацію об'єктів.
Відповідно до п. 52.2 ст.52 Кодексу, індивідуальна податкова консультація має індиввідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |