X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.07.2020 р. № 2727/ІПК/16-31-04-03-33

Головне управління ДПС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі   Кодекс), на запит Підприємства щодо оподаткування транспортним податком з юридичних осіб (далі  Податок), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що станом на 01.01.2020 року обліковує на балансі наступні легкові автомобілі:

легковий автомобіль марки Аudi, модель Q7, 2016 року випуску, об’єм циліндрів двигуна становить 3,0, тип пального дизель;

легковий автомобіль марки Аudi, модель Q7, 2017 року випуску, об’єм циліндрів двигуна становить 3,0, тип пального дизель;

легковий автомобіль марки Аudi, модель Q7, 2019 року випуску, об’єм циліндрів двигуна становить 3,0, тип пального  дизель.

Водночас до звернення додані розрахунки середньоринкової вартості транспортних засобів станом на 25.05.2020 для автомобілів 2018, 2019, 2020 року випуску.

Підприємство зацікавлене у з’ясуванні питання щодо обов’язковості подачі податкової декларації та сплати Податку за 2018, 2019 та 2020 роки.

При цьому Підприємство не повідомило про перебування на балансі вищезгаданих легкових автомобілів у 2018-2019 роках.

Згідно з п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів:

—  марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі Перелік).

Визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об'єкта оподаткування транспортним податком є його присутність у Переліку.

Основним показником, на основі якого складається Перелік, є середньоринкова вартість автомобіля, при цьому у Переліку відсутня інформація щодо середньоринкової вартості включених до нього автомобілів.

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів».

 Відповідно до п.13 Методики у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономіки інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування Податком, Мінекономіки за зверненням, у тому числі власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює Перелік такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.

Підприємство скористалося правом, передбаченим п. 13 Методики, але вхідні умови розрахунків не співпадають зі змістом звернення, зокрема в частині років випуску автомобілів, що унеможливлює надання конкретного висновку щодо практичного використання норм Кодексу.

Таким чином, для уточнення ознак об’єкта оподаткування Податком, зокрема, в частині визначення середньоринкової вартості для власних автомобілів, Підприємство має звернутися до Мінекономрозвитку.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має  індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.