Державна податкова служба України на звернення Товариства, надане листом ГУ ДПС у м. Києві, щодо справляння рентної плати для користування надрами для видобування корисних копалин (далі — Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами від 23.10.2007 №4444 провадить господарську діяльність з видобування незмінних і порушених вивітрюванням гранітів, придатних для виробництва щебеню будівельного, відсівів отриманих при подрібненні гранітів придатних для дорожнього будівництва та благоустрою, рекультивації і планування, та, посилаючись на проведення геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин, наданої у користування Товариству ділянки надр, затвердженої протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин від 28.10.2016 (далі — Оцінка), за рахунок власних коштів, запитує про правомірність застосування ним передбаченого п. 252.22 ст. 252 Кодексу коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,7.
З 23.05.2020 набрали чинності зміни, внесені Законом України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі — Закон), зокрема у частині зміни розмірів та умов для застосування деяких коригуючих коефіцієнтів, визначених п. 252.22 ст. 252 Кодексу.
Умовою для застосування коефіцієнта у разі видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення за рахунок власних коштів, встановлено виконання платником Рентної плати такої експертизи кожні 5 років, а також змінено розмір такого коефіцієнта з 0,7 до 0,95.
Оскільки Оцінка наданої у користування Товариству ділянки надр, виконана у 2016 році, що відповідає критеріям застосування вказаного коефіцієнта, то Товариство до закінчення п’ятирічного терміну її виконання має право застосовувати такий коефіцієнт.
При цьому податкові зобов’язання з Рентної плати за звітні (податкові) періоди до 22.05.2020 включно обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта, що діяв до набрання чинності Законом у розмірі 0,7, та з 23.05.2020 — дня набрання чинності Законом — у розмірі 0,95.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |