Державна податкова служба України розглянула звернення щодо відображення малоцінних необоротних матеріальних активів в додатку АМ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) у редакції, чинній з 23.05.2020, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платник є мікропідприємством з річним доходом до 20 млн грн.
Оскільки за підсумками 2019 року платником прийнято рішення щодо незастосування коригувань фінансового результату на усі різниці, виникло питання про необхідність подання додатку АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств внаслідок введення в експлуатацію у червні 2020 року комп’ютерної техніки, яка є малоцінним необоротним матеріальним активом відповідно до облікової політики платника.
Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» з 23 травня 2020 року змінено вартісний критерій визначення основних засобів з 6000 до 20000 гривень.
В зв’язку із збільшенням вартісного критерію визначення основних засобів до 20000 гривень з 23 травня 2020 року згідно положень Закону № 466, цей критерій буде застосовуватись до основних засобів, що вводяться в експлуатацію після 22 травня 2020 року. Основні засоби, введені в експлуатацію до 23 травня 2020 року, продовжують амортизуватися в податковому обліку, навіть якщо їх балансова вартість не перевищує 20000 гривень.
Зокрема, відповідно до п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Кодексу основні засоби — матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин, наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 20000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальний активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 20000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
Отже, в цілях оподаткування матеріальні активи, введені в експлуатацію після 22 травня 2020 року, вартість яких не перевищує 20000 гривень, не належать до основних засобів.
Відповідно до п. 138.1, п. 138.2 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу.
Таким чином, оскільки малоцінні необоротні матеріальні активи не належать до основних засобів, то різниці, які визначаються згідно зі ст. 138 Кодексу, за зазначеними активами у платника не виникають, та показники щодо таких активів в додатку АМ до Декларації не відображаються.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |