Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку та власником нежилих приміщень у багатоквартирному будинку, що розташований на земельній ділянці, щодо якої у Товариства відсутні правовстановлюючі документи.
Товариство не надало інформації щодо суб’єкта, який є власником/балансоутримувачем будинку та здійснює управління будинком, у тому числі земельною ділянкою.
Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства та Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодіеностей у податковому законодавстві», відповідно до якого з 1 липня 2020 року набирає чинності нова редакція п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу щодо звільнення платників єдиного податку від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), запитує про наявність у нього обов’язку із справляння земельного податку за земельну ділянку, щодо якої не оформлено відповідне право та на якій розташовані об’єкти нерухомості, що надаються Товариством в оренду.
Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах — земельний податок із власників та постійних користувачів земельних ділянок (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надання у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Обов’язок із справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов’язань) плати за землю настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення прав власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).
Таким чином, якщо відповідне право на земельну ділянку Товариством не оформлено, обов'язок із декларування плати за землю за таку земельну ділянку у нього не виникає.
При цьому, Товариству відповідного до положень Земельного та Цивільного кодексів України необхідно врегулювати із суб’єктом, який є власником/балансоугримувачем будинку та здійснює управління будинком, порядок нарахування та внесення плати за користування земельною ділянково під будинком, в якому розташовані приміщення, що перебувають у власності Товариства.
Водночас у платників единого податку першої - третьої груп, які набули у власність або у постійне користування земельну ділянку та надають ЇЇ та/або нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду, з 01.07.2020 виникає:
— обов’язок сплачувати земельний податок та надавати податкову декларацію з плати за землю на загальних підставах.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |