X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.07.2020 р. № 2899/ІПК/99-00-05-06-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо формування податкового кредиту та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як викладено у зверненні, платник податку отримує фінансування з місцевого бюджету, від Національної служби здоров’я України, має власні надходження, та за рахунок зазначених коштів здійснює оплату придбаних товарів/послуг, які використовуються при здійсненні статутної діяльності.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) встановлено статтями 187, 198 і 201 роздіду V Кодексу.

Пунктами 201.1 та 201.10 статті 201 розділу V Кодексу визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені Кодексом терміни.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 розділу V Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Не відносяться до податковбго кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V Кодексу (пункт 198.6 статті 198 розділу V Кодексу).

Враховуючи викладене, податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником ПДВ - постачальником товарів/послуг за операцією з постачання таких товарів/послуг, є для платника-покупця підставою для формування податкового кредиту (за умови дотримання інших норм Кодексу), незалежно від джерел походження коштів, за рахунок яких здійснювалася така оплата (копіти з місцевого бюджету, кошти отримані від Національної служби здоров’я України чи власні надходження).

Разом з тим, зважаючи на те, що платник здійснює операції з надання послуг, звільнених від оподаткування згідно з підпунктом 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу, у разі використання придбаних товарів/послуг у звільнених від оподаткування операціях платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 та статті 199 розділу V Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 ст. 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.