X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.07.2020 р. № 2956/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо окремих питань практичйого застосування положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та керуючись ст. 52 Кодексу повідомляє.

Як зазначено у зверненні підприємство здійснює діяльність у галузі легкої промисловості України.

У підприємства виникли наступні питання:

«Яким чином розраховуються межі мінімальних та максимальних норм природного убутку готової продукції, запасів та на підставі яких документів встановлюються зазначені вище норми?»;

«Які існують особливості обліку та первинної документації для розмежування поточного від капітального ремонту?»;

«Який максимально довгий період часу підприємство має право користуватись поворотною фінансовою допомогою, наданою засновником?».

Відповідно до п.п. 19-1.1.28 п. 19-1.1 ст. 19 Кодексу контролюючі органи надають індивідуальні податкові консультації, інформаційно-довідкові послуги з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Отже питання розрахунку меж мінімальних та максимальних норм природного убутку готової продукції, запасів та відображення у бухгалтерському обліку операції з розмежування поточного від капітального ремонту та підтвердження цих операцій нормативними та первинними документами не належить до компетенції ДПС.

Правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються ст. ст. 1046 -1053 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV (далі - ЦКУ)

Відповідно до ст. 1046 ЦКУ за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Згідно зі ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві Позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Позика, надана за договором безпроцентної позики, може бути повернена позичальником достроково, якщо інше не встановлено договором.

Отже, термін для повернення поворотної фінансової допомоги, наданої позичальником (засновником), визначається договором.

Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поворотною фінансовою допомогою є сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.