Державна податкова служба України розглянула звернення щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму списаного на витрати нарахованого ПДВ у 2018-2019 роках, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у редакції чинній до 23.05.2020 повідомляє.
Як зазначено у зверненні кожного місяця підприємство нараховує зобов’язання по ПДВ на суму придбаних або оплачених товарів, матеріалів та послуг, які використовуються у негосподарській діяльності, роблячи коригування податкового кредиту та списуючи на витрати суми нарахованого ПДВ.
У платника постало питання: «Чи підлягає коригуванню у податковому обліку фінансовий результат до оподаткування на суму таких витрат у 20182019 роках?».
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом обкладення податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат, які включають суми нарахованого ПДВ на придбані або оплачені товари, матеріали та послуги, що використовуються у негосподарській діяльності підприємства.
Такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування та відповідно об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |