X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.07.2020 р. № 2988/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служби України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами (далі - Плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі — Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що видобуває з метою забезпечення власних господарсько - побутових потреб обсяги води з підземного водного простору засобами водозабірної підпірної споруди (свердловини) глибиною 95 метрів та дебітом 1,4 куб. метрів за незазначений період.

Товариство, посилаючись на лист Державного водного агентства водних ресурсів України (далі - Агентство) стосовно надання роз’яснення щодо необхідності отримання дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл) у разі видобування води в обсязі, що не перевищує 5 куб. метрів на добу, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Рентної плати та Плати.

Спеціальне водокористування - забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 Водного кодексу України (далі - Водний кодекс).

Відповідно до абзаців дванадцятого-тринадцятого частини третьої ст. 48 Водного кодексу не належить до спеціального водокористування:

забір та/або використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасовагіої питної води;
інші роботи, які виконуються без скидання зворотних вод.

При використанні Товариством обсягів води для господарсько - побутових потреб очевидно утворюються зворотні води - вилучені із свердловини обсяги води, що повертаються за допомогою технічних споруд і засобів з господарської ланки кругообігу води в його природні ланки у вигляді стічної (абзац дев’ятий ст. 1 Водного кодексу).

При цьому водою стічною вважається вода, що утворилася в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (абзац одинадцятий ст. 1 Водного кодексу).

Відповідно до порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963, водокористувачі зобов’язані облаштовувати артезіанські свердловини, що експлуатуються, засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод, відомості про об’єм видобутих підземних вод з яких вносяться водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у порядку, встановленому Мінекоенерго на підставі даних, що містяться у паспорті артезіанської свердловини, форма якого затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 № 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2016 за № 642/28772 (далі - Паспорт).

З огляду на викладене, оскільки Агентство поінформувало Товариство про необхідність отримання Дозволу, у тому числі у разі скидання зворотних вод, то Товариству слід звернутися до Агентства щодо отриманням ним Дозволу із наданням фактичних відомостей про наявні технічні водозабірні споруди та Паспортних даних такої споруди.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).