Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Товариство поінформувало, що має у власності виробничі приміщення, які надаються в оренду.
Товариство, посилаючись на Закон України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466), запитує з якої дати у нього виникають податкові зобов’язання з Податку за зазначені об’єкти нерухомості.
Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу в редакції Закону № 466, починаючи з 23.05.2020 (дати Набрання чинності змін) з об’єктів оподаткування Податком виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях В-Б КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Таким чином, власникам будівель промисловості (виробничих приміщень), які надають в оренду такі об’єкти нерухомості необхідно протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом №466 подати декларацію з Податку (далі - Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з типом «Уточнююча» або «Звітна» (у разі, якщо на граничну дату подання Декларації не виникало об’єктів оподаткування Податком), в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання з Податку.
Податкові зобов’язання з Податку, які виникають у суб’єкта господарювання з 23.05.2020 відповідно до змін, внесених до п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, визначаються платником Податку в Декларації, виходячи з площі об’єкта нерухомості, яка надається в оренду. За II квартал податкові зобов’язання уточнюються (визначаються) пропорційно кількості днів II кварталу перебування в Оренді будівель промисловості.
Додатково інформуємо, що до внесення змін до Кодексу Законом № 466 право на застосування податкової преференції, встановленої п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, мали лише промислові підприємства в частині будівель промисловості.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно! платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |