Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), на звернення Підприємства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), повідомляє.
Підприємство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що має у власності будівлі промисловості, які надало в оренду своїм дочірнім підприємствам.
Підприємство запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку за такі об’єкти нерухомості та наявність підстав для застосування податкової преференції, встановленої п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Речові права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — Державний реєстр).
Отже, основною умовою для визнання об’єктом оподаткування Податком об’єкта нерухомості (житлової та/або нежитлової) є внесення відомостей щодо права власності на нього до Державного реєстру, відповідно суб’єкт господарювання, щодо якого як власника внесені відомості до Державного реєстру, є платником Податку.
Змінами, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» до п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, з об’єктів оподаткування податком виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Оскільки основним задекларованим Підприємством видом його господарської діяльності є Консультування з питань комерційної діяльності й керування (код 70.22 КВЕД) секції М «Професійна, наукова та технічна діяльність», то на приналежні Підприємству будівлі промисловості не поширюється дія податкової преференції, встановленої п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |