X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.07.2020 р. № 3123/ІПК/99-00-09-03-03-06


Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення ТОВ про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У звернені Товариство повідомляє, що планує імпортувати та закуповувати рідини (коди УКТ ЗЕД 2710 12 25 00, 2707 30 90 00, 2710 12 21 00, 2707 50 90 00), які відповідно до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України належить до підакцизних товарів.

В подальшому рідини використовуються для виробництва багатокомпонентних розчинників для флексографічного друку згідно ТУ У 20.3-38934197-001:2016, внесеного до бази даних «Технічні умови України» ДП «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» за № 02568259/000084 від 14.03.2016 року, погодженого заступником головного санітарного лікаря України (Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи №> 05.03.02-07/6500 від 03.03.2016 року).

Відповідно до висновків Київської Торгово-промислової надати розчинники для флексографічного друку згідно з ТУ мають код за УКТ ЗЕД 3814 00.

Тобто при виконанні виробничих операцій змінюється класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків.

Товариство запитуэ:

1. Чи є використання підакцизних товарів (пального) при виробництві розчинників для флексографічного друку використанням для потреб власного споживання ?

2. Чи достатньо дня проведення виробничих операцій з підакцизними товарами (пальним) при виробництві розчинників для флексографічного друку оформлення ліцензії на право зберігання пального?

Щодо питання 1

Відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема:

особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території У країни;

особа - суб'єкт господарювання, постійне представництво, які ввозять підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;

особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України, із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом відповідно до пункту 213.3 статті 213 Кодексу.

Відповідно до п.п. 14.1.212 п. 1.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Акцизний склад це, зокрема - приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвашаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема: приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантажения-роввантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам (п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

З 23.05.2020 набули чинності зміни до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215
Податкового кодексу України (далі - Кодекс), внесені Законом № 466, згідно з якими перелік підакцизного пального доповнено, товарами, зокрема код товарної підкатегорії 3814 00 90 90 опис товару згідно УКТ ЗЕД «Тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу; інші готові суміші на основі метанолу».

Зміни щодо оподаткування акцизним податком за ставкою 245,50 євро за 1000 літрів нафтопродуктів, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 3814 00 90 90 та відповідає опису «Тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу; інші готові суміші на основі метанолу».

Таким чином, якщо Товариство, яке використовує пальне, окрім промислової переробки здійснює виробництво та/або реалізацію пального та/або є розпорядником акцизного складу, в такому випадку Товариство є платником акцизного податку з реалізації пального і зобов’язаний складати акцизну накладну з реалізації пального.

Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги, зокрема пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.

Відповідно до п.п. 232.4.3 п. 232.4 ст. 232 Кодексу у разі якщо у платника акцизного податку в результаті зміни фізико-хімічних показників, зокрема пального є необхідність провести збільшення обсягів пального за певним кодом товарної підкатегори згідно з УКТ ЗЕД і при цьому одночасно зменшити обсяги пального за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, такий платник податку може оформити заявку на поповнення обсягу залишку пального, в якій зазначаються обсяги пального, що збільшуються та що зменшуються.

Підприємцем не надано, зокрема, але не виключно, будь-якої інформації щодо: загальної місткості ємності / ємностей для зберігання пального, виготовлення якої продукції відповідно до коду УКТ ЗЕД 3814 00 та опису буде виготовлятися продукція, обсягів пального, яке отримується протягом календарного року, та будь-яких документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, на якій знаходиться ємність для зберігання пального, тому надати ґрунтовну відповідь на порушене питання не видасться можливим.

Отже, якщо Товариство використовує пальне при виробництві розчинників, які відповідно коду УКТ ЗЕД та опису підпадають під визначення підакцизних товарів, в такому випадку Товариство буде платником акцизного податку.

Щодо питання 2

Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спиргу етилового, коньячного і плодового,
алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» /далі.Закон М* 481/95-
ВР) визначає основні засади регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України.

Термін «пальне», який вживається в Законі № 481/95-ВР, слід розуміти у значенні, наведеному а Податковому кодексі України (далі - Кодекс).

Пальне - нафтопродукти, скраплений газ. паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних налив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу (п.п. 14.1.141-1 п. 14.1  ст. 14 Кодексу).

Згідно положень Закону № 481/95-ВР, зокрема передбачено:

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик; місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користуванні (стаття 1 Закону № 481/95-ВР);

зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії, для отримання якої необхідно надати пакет документів, серед яких -документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення (ст. 15 Закону № 481/95-ВР);

суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають.

Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження (стаття 15 Закону № 481).

Зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії (ч. 1 ст. 15 Закону № 481).

Отже, для проведення виробничих операцій з підакцизними товарами (пальним) при виробництві розчинників для флексоїрафічного друку використанням для промислової переробки, відповідно до ст. 15 Закону № 481, суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні отримати ліцензію на зберігання пального.

При здійснені Товариством реалізації пального - отримується ліцензія на реалізацію пального і не отримуються ліцензії на місце зберігання пального.

Відповідно до її. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.