X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.07.2020 р. № 3125/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до ет, 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У звернені Товариство повідомляє, що зареєстрованому резервуарі зберігається шідьпе «Паливо для реактивних двигунів РТ» з кодом УКТ ЗЕД 2710 19 21 00 ДСТУ 230.00149943.007-97.

Товариство планує придбати пальне «Паливо авіаційне для газотурбінних двигунів ДЖЕТ А-1» з кодом УКТ ЗЕД 2710 19 21 00 ДСТУ 4796:2007.

Товариство придбає ідентичне пальне але з різними кодами УКТ ЗЕД. Для його використання на підприємстві в промисловій діяльності, враховуючи фізико-хімічні показники, є можливість таке пальне змішувати.

Товариство запитує:

1. Чи має право Товариство, враховуючи, що коди УКТ ЗЕД ідентичні, зберігати в одному резервуарі пальне з різними ДСТУ?

2. Чи має право Товариство зберігати в одному резервуарі змішане пальне з різними кодами УКТ ЗЕД та ДСТУ? Якщо так, то як дана операція повинна відображатися у «Довідці про зведені за добу підсумкові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального» за показниками одного рівнеміра?

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податку при ввезенні на митну територію України, зокрема пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу, або реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорїї згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Постановою Кабінету Міністрів України №» 408 від 24.04.2019 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - Порядок № 408).

Згідно з п. 28 Порядку № 408 у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорїї згідно з УКТЗЕД ведеться окремо облік обсягів пального, що:
2
оподатковуютьея акцизним податком, у тому числі окремо за кожною іншою ставкою податку;
оподатковуються на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.8 статті 229 Кодексу;

не підлягають оподаткуванню;

звільняються від оподаткування.

Отже, враховуючи зазначене, Товариство може зберігати в одному резервуарі пальне з ідентичними кодами УКТ ЗЕД.

Згідно визначення понять (стаття 14 Кодексу): виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшенні обсягів таких товарів (ііл. 14.1.28-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу)

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР) визначає основні засади регулювання виробництва, експорту, імиоріу, оцтової і роздрібної торгівлі, зокрема пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України.

Статтею 1 Закону № 481/95-ВР надано визначення:

виробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки;

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Відповідно до п.п. 232.4.3 п. 232.4 ст. 232 Кодексу у разі якщо у платника акцизного податку в результаті зміни фізико-хімічних показників пального або спирту етилового є необхідність провести збільшення обсягів пального або спирту етилового за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД і при цьому одночасно зменшити обсяги пального або спирту етилового за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, такий платник податку може оформити заявку на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, в якій зазначаються обсяги пального або спирту етилового, що збільшуються та що зменшуються.

При цьому якщо суми акцизного податку на таке пальне е рівними, то така заявка оформляється з нульовою сумою акцизного податку і реєструється без списання з облікової картки грошових коштів сплаченого акцизного податку.

У разі якщо сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого збільшується, є більшою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого зменшується у зв’язку із зміною їх фізико-хімічних показників, заявка на поповнення обсяі у залиплу і кального оформляється на суму різниці сум акцизного податку, розрахованих за відповідними ставками з відповідних обсягів залишку пального, що збільшуються та зменшуються, та реєструється із списаниям з облікової картки грошових кошті« в розмірі такої різниці.

У разі якщо сума акцизного податку на пальне, обсяги залишків якого збільшуються, є меншою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяги залишків якого зменшуються у зв'язку із зміною їх фізико-хімічних показників, заявка на поповнення обсягу залишку пального оформляється з нульовою сумою акцизного податку і реєструється без повернення на облікову картку грошових коштів сплаченого акцизного податку.

Наказом Міністерства Фінансів України № 944 від 27.11.2018 затверджено формат даних, структуру та форми електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильпиків і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Наказ № 944)

Реєстр містить інформацію щодо, зокрема:

п.п. 2.13 обсягів залишків пального за кодами товарної підкагегорн згідно з УКТ ЗЕД на початок та кінець звітної доби у розрізі резервуарів, розташованих на акцизному складі пального, за показниками рівнемірів (літри, приведені до температури 15° С), зокрема:

ознаки зміни УКТ ЗЕД у зв’язку зі зміною хімічного складу пального в резервуарі (якщо протягом звітної доби змінено код УКТ ЗЕД у резервуарі у результаті зміни хімічного складу пального, вносяться два записи:

у графі 08.4 таблиці і Довідки 2 зазначається реєстраційний номер заявки на поповнення обсягу залишку пального із СЕАРП та СЕ, у графі 08.7 або 08.9 - обсяг залишку пального за кодом УКТ ЗЕД до зміни хімічного складу пального, у ірафі 08.8 або 08.10 зазначається "0";

у графі 08.4 таблиці 1 Довідки 2 зазначається реєстраційний номер заявки на поповнення обсягу залишку пального Із СЕАРП та СЕ, у графі 08.7 або 08.9 - ”0", у графі 08.8 або 08,10 - обсяг пального за кодом УКТ ЗЕД після зміни хімічного складу пального у результаті зміни хімічного складу пального);

обсягів залишків пального у резервуарах за показниками рівнемірів або за показниками інших вимірювальних приладів (заповнюється з урахуванням п.п. 19) на початок та на кінець доби.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.