X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.07.2020 р. № 3124/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до cт. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення ТОВ про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне,

У звернені Товариство повідомляє, що у власності перебуває вантажний засіб Scania R 440 440 2011, який використовується для перевезення вантажів.

Товариство отримало за договором оренди два автонавантажувачі. Товариство планує заправляти орендовані автонавантажувачі зливаючи пальне з паливного баку вантажного транспортного засобу.

Товарист во запитує :

1. Чи зобов'язане товариство отримувати ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання), якщо власний вантажний транспортний засіб буде використовуватись для заправки власних автонавантажувачів?

2. Чи дозволяється використовувати власний вантажний засіб для здійснення заправки власних автонавантажувачів?

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВP (далі - Закон № 481/95-ВР) здійснює регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України.

Статтею 1 Закону № 481/95-ВР надано чітке визначення понять, а саме:

зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії (ст. 15 Закону № 481/95-ВР).

Паливний бак (бензобак) - це ємність виключно для зберігання запасу рідкого палива (бензин, гас, дизельне шшнво) безпосередньо на борту транспортного засобу або ісх нічного пристрою, який три мус енергію від рідкопаливного двигуна внутрішнього згорання.

Палившний бак - один із компонентів наливної системи автомобіля. Бак викешу t декілька основних функцій:

зберігання палива;

забезпечення пожежної безпеки;

попередження витікання палива;

забезпечення мінімальних викидів палива в атмосферу в результаті його випаровування.

Тобто паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі (буксирі), з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна, не є місцем зберігання пального.

І таку ємність (як і сам транспортний засіб) реєструвати як місце зберігання пального не потрібно.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442 із змінами та доповненнями «Про затвердження Правші роздрібної торгівлі нафтопродуктами» (далі - Правила № 1442) затверджено Правила роздрібної торгівлі і нафтопродуктами,

Відповідно до п. 14 Правил № 1442 заправка автотранспортних засобів проводиться через паливо-, оливо- та газороздавальні колонки оператором автозаправних станцій, автогазозаправних станцій, автогазозаиравних пунктів або водієм самостійно.

Отже, враховуючи зазначене, паливний бак автомобіля не може використовуватись, як місце зберігання пального з подальшим його використанням для заправки інших транспортних засобів та спентехніки.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.