Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), на запит Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майї о, відмінне від земельної ділянки, об’єкту нерухомості, віднесеного до категорії виробничо-складські будівлі промислового підприємства, повідомляє наступине.
Товариство без надання підтверджуючих документів проінформувало, ідо є власником виробничо-складських приміщень, які, на його думку, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - Класифікатор) частина яких надається в оренду.
Товариство, посилаючись на Закон України від 16 січня 2020 року № 465-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466), запитує як оподатковуються зазначені об’єкти нерухомості Податком та які ставки слід застосовувати при визначенні податкового зобов’язання за умови, що його основна діяльність класифікується у секціях В-Б КВЕД ДК 009:2010.
Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу в редакції Закону № 46 5, починаючи з 23.05.2020 (дати набрання чинності змін) з об’єктів оподаткування Податком виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будів. іі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях В-Б КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Таким чином, Товариству - власнику будівель промисловості (виробничо-складських приміщень), яке надає в оренду такі об’єкти нерухомості, необхідн а протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 466 подати декларацію з Податку (далі - Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з типом «Уточнююча» або «Звітна» (у разі, якщо на граничну дату подання Декларації не виникало об’єктів оподаткуванні Податком), в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання в Податку.
Податкові зобов’язання з Податку, які виникають у суб’єкті господарювання з 23.05.2020 відповідно до змін, внесених до п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, визначаються платником Податку в Декларації, виходячи з площі об’єкта нерухомості, яка надається в оренду.
За II квартал податкові зобов’язання уточнюються (визначаються) пропорційно кількості днів II кварталу перебування в оренді будівель промисловості (виробничо-складських приміщень).
Враховуючи те, що відповідно до п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Кодексу ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичнях та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для отримав ая інформації щодо прийнятих рішень та встановлених ставок по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Товариству необхід ао звернутись безпосередньо до таких органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |