X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДПС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.07.2020 р. № 3050/ІПК/28-10-30-02-11

Офіс великих платників податків ДПС розглянув лист _____________ (код ЄДРПОУ _________) (далі - Товариство) від ______ №________ (вх.№_____ від  _____) щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму використаних товарно-матеріальних цінностей, отриманих на відповідальне зберігання, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.    

У зверненні Товариство зазначає, що фінансову звітність складає за МСФО, згідно з якими створення резервів чи забезпечень не передбачено.

Товариство цікавить, чи! виникає податкова різниця та чи потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму використаних в господарській діяльності Товариства товарно-матеріальних цінностей, отриманих на відповідальне зберігання.

Згідно із п.п. 14.1.32 п.Й.І ст.14 Кодексу відповідальне зберігання - господарська операція, що здійснюється платником податків і передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій фізичній чи юридичній особі без права використання у господарському обороті такої особи з подальшим поверненням таких матеріальних цінностей платнику податків без зміни якісних або кількісних характеристик.

Відповідно до частини першої ст.936 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності.

Зберігач зобов'язаний зберігати річ протягом строку, встановленого у договорі зберігання (частина перша ст.938 ЦКУ).

Зберігач зобов'язаний повернути поклажодавцеві річ, яка була передана на зберігання, або відповідну кількість речей такого самого роду та такої самої якості (частина перша ст.949 ЦКУ).

За втрату (нестачу) або Пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач відповідає на загальних підставах (частина перша ст.950 ЦКУ).

Збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачіем у разі втрати (нестачі) речі - у розмірі її вартості (частина перша ст.951 ПКУ).

Підпунктом «в» п.п. 14.1.13 |п.14.1 ст.14 Кодексу передбачено, зокрема, що безоплатно наданими товарами є товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею.

Згідно з п.п. 14.1.257 п.14.1 ст.14 Кодексу сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою.

національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 статті 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Отже, з питань відображення у бухгалтерському обліку заборгованості на суму використаних товарно-матеріальних цінностей, отриманих на відповідальне зберігання, створення резервів чи забезпечень, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно 1 платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).