Державна податкова служба України розглянула лист щодо окремих питань подання звітності з трансфертного ціноутворення та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до наданої інформації, підприємство надає послуги з аудиту повного пакету річної фінансової звітності Замовника (материнської компанії) за звітний рік, що складається за Міжнародними стандартами фінансової звітності. Виникає питання: у разі подання Замовником локальної звітності з трансфертного ціноутворення аудиторський висновок до органів податкової служби повинен бути наданий відносно окремої чи консолідованої звітності.
Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу доповнено новим підпунктом «й», відповідно до якого документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) повинна містити копію аудиторського висновку щодо бухгалтерської (фінансової) звітності платника податків за звітний період (звітні періоди), за які подається документація з трансфертного ціноутворення (якщо його наявність є обов’язковою для платника податків).
Статтею 1 Закону України від 16 липня 1999 року №996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України»(далі – Закон № 996) визначено, що фінансова звітність - звітність, що містить інформацію про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 996 метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.
Статтею 1 Закону № 996 встановлено, що консолідована фінансова звітність - фінансова звітність підприємства, яке здійснює контроль, та підприємств, які ним контролюються, як єдиної економічної одиниці.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до п. 4 ПсБО 19 «Об’єднання підприємств», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.07.1999 № 163, материнське (холдингове) підприємство - підприємство, яке здійснює контроль дочірніхпідприємств.
Пунктом 14 ст. 1 Закону України від12 липня 2001 року № 2664-III «Про фінансовіпослуги та державнерегулюванняринківфінансовихпослуг»визначено, що дочірня компанія - юридична особа, яка контролюєтьсяіншоююридичноюособою (материнськоюкомпанією).
Таким чином, з метою оподаткування платник податку при наданні документації з трансфертного ціноутворення повинен надати копію аудиторського висновку з бухгалтерської (фінансової) звітності, яка містить інформацію про фінансовий стан та результати діяльності саме такого платника податку. У вашому випадку, це окрема фінансова звітність платника податку – материнської компанії.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |