X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.08.2020 р. № 3226/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкове то кодексу України, розглянула лист Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У звернені Товариство повідомляє, що з огляду на неоднозначність трактування норм чинного законодавства виникла необхідність звернутись за роз’ясненням щодо застосування акцизної ставки та виду акцизної марки для товару «саке». Для товару «саке» застосовується код УКТ ЗЕД 2206 00 59 00.

Товариство запитує:

1. Якою акцизною маркою (АІ ВП чи АІ ЛГП) потрібно маркувати саке, що виробляється згідно доданої технології?

2. Яку ставку акцизного податку потрібно застосовувати при імпорті саке, що виробляється згідно доданої технології?

Щодо питання 1

Пунктом 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж маро к акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробін, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 визначено, що на кожну марку наноситься позначення виду марки, шо складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" - "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" - "АЗ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" - "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" - "АІ ВП".

Отже, для маркування вин, які імпортуються на митну територію України використовується тип акцизної марки АІ ВП.

Щодо питання 2.

Підпунктом 215.3.1 п. 215.3 ст.215 Податкового кодексу України встановлено ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртош дистиляти, алкогольні напої, пиво залежно від коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та опису товару(продукції) згідно з УКТ ЗЕД.

Підакцизний товар, який класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2206 0 0 59 00 та відповідає опису:

«Звичайні (неігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об'ємних одиниць етилового спирту, за умови що етилови я спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження», оподатковується за ставкою - 0,01 грн.

«Вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту», оподатковується за ставкою - 8,02 грн.

«Алкогольні напої, фактична міцність яких вища за 22 відсотки об'ємних одиниць етилового спирту, інші суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв», оподатковується за ставкою 126,96 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Тобто, здійснити визначення розміру ставки акцизного податку для зазначеного алкогольного напою (саке) можливо тільки на підставі встановлень я коду згідно з УКТ ЗЕД, та відповідності опису товару, зокрема ферментне походження в ньому етилового спирту та його фактичної міцності.

Звертаємо увагу, згідно зі статтею 19 Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 39 п. 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Держмитслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 39 п. 4 Положення), тобто питання щодо класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД не належить до компетенції ДПС.

Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VІ з змінами і доповненнями (далі - Митний кодекс)

Товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.

На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтверджень я заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразк я таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.

У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.

Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

Отже, для встановлення належності зазначених товаро-матеріальнь х цінностей до підакцизних товарів, та визначення їх коду УКТ ЗЕД пропонуєм о звернутись до Державної митної служби України.

Після класифікації Державною митною службою України алкогольною напою (саке) та встановлення коду згідно з УКТ ЗЕД, та відповідності опису товару, зокрема ферментне походження в ньому етилового спирту та його фактичної міцності, із наданням відповідних документів, ДПС України надасть вичерпну відповідь, щодо ставки акцизного податку, яку необхідні о застосовувати та марки акцизного податку, якою необхідно маркувати алкогольний напій «саке».

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податної а консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виклюнь о платником податків, якому надано таку консультацію.