X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.08.2020 р. № 3235/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум страхових внесків, які сплачуються юридичною особою - роботодавцем за договором страхування та в межах компетенції повідомляє.

Представництво «...», яке здійснило страхування працівників зід нещасних випадків, запитує: «Чи виступає некомерційне непостійне Представництво «...» податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих працівниками, як суми страхових платежів, ікі підприємство оплатило страховій компанії на їх користь».

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

При цьому, зокрема, сума страхових платежів (страхових внесків, страхш их премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, сплачена будь-якою особою -резидентом за платника податку чи на його користь включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (п.п. 164.2 16 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, надані їх) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на дохо ди фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.

Так, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовую чи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

Відповідно п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податковий агент ще до податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інш яй відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, икі незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету і гід імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розділом IV Кодексу.

Враховуючи викладене, у разі якщо юридичною особою - представництвом сплачуються страхові внески у межах договс ру добровільного страхування від нещасних випадків на користь третіх осК -працівників, то суми таких внесків включаються юридичною особою як податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.