Товариство проінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 3%. Загальними зборами підприємства було прийняте рішення з реорганізації Товариства шляхом виділення нової юридичної особи з реєстрацією її як платника єдиного податку.
Товариство запитує:
- чи буде вважатися передання за розподільчим балансом частини активів, у тому числі основних фондів і грошових коштів, юридичній особі, що виділяється та реєструється платником єдиного податку, доходом такої юридичної особи, з урахуванням того, що новоствореній юридичній особі також передається відповідна частина пасивів і зобов’язань від реорганізованої юридичної особи;
- чи буде вважатися передання активів, в т.ч. нежитлового приміщення, під час процедури виділу новоствореній юридичній особі, постачанням товару з метою оподаткування податком на додану вартість у разі реєстрації такої новоствореної особи платником ПДВ або у разі прийняття рішення не реєструватися платником ПДВ.
Відповідно до пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
Дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) (пункт 292.13 статті 292, підпункт 296.1.3 пункту 296.1 статті 296 Кодексу), який здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Відповідно до Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 №290, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.1999 за № 860/4153, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Відповідно до підпункту 8 пункту 292.11 статті 292 Кодексу до складу доходу, визначеного статтею 292 Кодексу, не включаються суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника.
Враховуючи зазначене, доходом новоствореної юридичної особи -платника єдиного податку визнається все, що зумовлює зростання його капіталу, крім внесків Товариства як засновника до статутного капіталу новоствореної юридичної особи.
Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 143 Цивільного кодексу України зміна розміру статутного капіталу, або зміна розміру кожного учасника, у тому числі платника єдиного податку має бути відображена у статутних документах з відповідною державною реєстрацією.
Стосовно другого питання.
Відповідно до підпункту 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 -183 розділу V Кодексу та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.
Статтями 181 та 182 розділу V Кодексу визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою та звільнені від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається.
Таким чином, оскільки операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу, обсяг таких операцій не враховується при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |