X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.08.2020 р. № 3248/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України розглянула лист товариства кодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.

В зверненні зазначено, що у зв’язку із смертю керівника та власника товариства, з________ 2020 року товариство не подає податкову звітність з
податку на додану вартість у встановлені податковим законодавством терміни.

Платник податку просить надати роз’яснення стосовно податксвих наслідків, які настануть у разі, якщо протягом 12 послідовних податксвих місяців, ним не будуть подані до контролюючому органу декларації з пода тку на додану вартість та чи будуть застосовані до нього контролюючим органом штрафні санкції за неподання податкової звітності з податку на додану вартість.

Щодо порядку подання податкової звітності з податку на додану вартість та відповідальності передбаченої за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Відповідно до статті 47 Кодексу відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строкіт їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть, зокрема, юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Порядок подання податкової звітності з податку на додану вартість до контролюючих органів визначено статтею 49 Кодексу та регламентовано наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за№ 159/28289 (далі - Порядок № 21).

Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Пунктом 9 розділу III Порядку № 21 передбачено, що податкова декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.

За даними інформаційної системи ДПС, товариством, подано податкову
декларацію з податку на додану вартість за __________ 2020 року, в якій
задекларовано від’ємне значення, що включається до складу податкового кредиту, поточного звітного періоду (рядок 16 декларації), значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду (рядок 16.1 декларації) в сумі _____гривень.

Таким чином, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то податкова декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів, то податкова декларація за такий звітний (податковий) період на підставі пункту 49.2 статті 49 Кодексу не подається.

Щодо відповідальності за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Пунктом 120.1 статті 120 Кодексу визначено, зокрема, що неподання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладені на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

При цьому зазначаємо, що статтею 120 Кодексу не передбачено виключень щодо застосування штрафних санкцій у разі неподання платником податків податкової звітності.

Стосовно порядку анулювання реєстрації платником податку на догану вартість.

Анулювання реєстрації платника податку на додану вартість визначено статтею 184 Кодексу та регламентовано розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерс тва фінансів України від 14.11.2014 № 1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2014 року за № 1456/26233.

Реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яке проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо, особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податау на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту (підпункт «г» пункту 184.1 статті 184 Кодексу).

Таким чином, у разі якщо товариство протягом 12 послідовних податкових місяців не буде подавати до контролюючого органу декларації з податку на додану вартість, реєстрацію товариства, як платника податку буде анульовано та, відповідно, товариство буде виключено з реєстру платників податку на додану вартість.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.