Державна податкова служба України розглянула запит Підприємця подо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час є платником єдиного податку другої групи та має намір у подальшому реалізовувати підакцизні товари.
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
«СИГ РОТМАНС РОЯЛ ЧЕРНІКА 2402209020»;
«В-КА НЕМИРОВ ДЕЛІКАТ 0,5Л 2208601100»?
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).
Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій фе рмі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшої о її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункс вих операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначаємо, що на даний час універсальних вимог щодо порядку програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) чинним законодавством не встановлено.
Зважаючи на викладене, програмування РРО/ПРРО здійснюється з урахуванням особливостей таких РРО/ПРРО, зокрема: моделі, версії внутрішнього програмного забезпечення, функціональних можливостей тощо.
З урахуванням зазначеного та наведеного Підприємцем прики аду повідомляємо, що зазначений варіант програмування найменува ння підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не суперечить вимогам чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що крім найменування товарів Підприємець в обов’язковому порядку повинен також забезпечити використання режиму попереднього програмування цін товарів та обліку їх кількості.
Окремо повідомляємо, що при обранні системи оподаткування та виду діяльності необхідно врахувати положення пункту 291.5 статті 291 Кодексу, згідно з якими не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товазів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пиза, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключ но платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |